Ana SayfaGenelReklamlı Netflix aboneliği yakında başlıyor

Reklamlı Netflix aboneliği yakında başlıyor

Çevrimiçi video akış platformu Netflix, reklamlı abonelik paketi dahilinde hangi tür reklamların gösterilip hangilerinin gösterilmeyeceğini belirlemeye başladı.

Reklamlı Netflix aboneliği yakında başlıyor. Netflix için artık dünyanın en çok kullanıcıya sahip çevrimiçin video akış platformu diyemiyoruz. Ne yazık ki Amerikalı teknoloji devi, 2022 yılının ilk iki çeyreğinde yaşadığı büyük sayıdaki kullanıcı kayıplarıyla, bu unvanını Disney platformlarına kaptırdı. Öte yandan Netflix’in bu kadar erken pes etmek gibi bir niyeti yok.

netflix dusus

Şirket elindeki en önemli koz olarak reklamlı abonelik sistemini görüyor. İlk defa adından bahsedilmeye başlanan zamanın üzerinden neredeyse 6 ay geçen bu sistemin hazırlıklarında artık neredeyse sona gelindi. Avustralyalı yerel reklam verenler tarafından servis edilen bilgilere göre, Amerikalı video akış platformu bu bölgede reklam anlaşmaları yapmaya başlamış. Ancak şirketin asla izin vermeyeceğini 3 ana başlığın olduğu bildiriyor.

Netflix ve Microsoft arasında gizli anlaşma!

Reklamlı Netflix aboneliği yakında başlıyor

Buna göre Netflix, platformda asla siyaset, ilaç ve kripto para reklamlarının dönmesine müsaade etmeyecek. Bununla birlikte bir bütün halinde çocuklara yönelik hiçbir reklam da yine Netflix’in kapısından içeri giremeyecek. Şirketin böylesi bir duruş sergilemesi açıkçası takdire şayan. Ancak özellikle son zamanlarda basına yansıyan ve Netflix’in kripto para borsalarıyla olan ilişkisini gösteren sızıntılardan sonra, şirketin kripto parayı yasaklılar listesine eklemesi herkeste ufak da olsa bir şaşkınlığa yol açtı.

Netflix ek ücret almaya başlayacak!

Öte yandan reklamlı abonelik sisteminin ne zaman çıkacağına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Elimizde bulunan tek tarih, Netflix tarafından üstü kapalı bir şekilde yalanlandığı için henüz tam olarak geçersiz sayamadığımız 1 Kasım 2022. Bakalım şirket bu konuya ilişkin resmi açıklamasını ne zaman yapacak.

NASA megaroketini yine fırlatamadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting