Ana SayfaGenelNetflix reklamlı paketin çıkış tarihi belli oldu

Netflix reklamlı paketin çıkış tarihi belli oldu

Netflix reklamlı paketin kullanıcılara sunulacağı tarih belli oldu. Öte yandan bu paketin fiyatı da büyük ölçüde netlik kazandı.

Bugün artık eğlence dünyasındaki en büyük rekabet dijital platformlara taşınmış durumda. Netflix, Disney, Amazon, Apple, Warner Bros. Discovery gibi şirketler bu alanda üstünlük sağlayabilmek ve varlıklarını sürdürebilmek için kıyasıya bir rekabete girmiş durumda. Netflix ilk aşamada bu alanın mutlak lideri olarak zirveyi almış olsa da son dönemde kan kaybediyor. Öte yandan Disney+ gibi sonradan açılan dijital platformlar aradaki farkı hızla kapatıyor. Bu platformların sayısı gitgide arttıkça kullanıcıların da bu platformlar arasında tercih yapması gerekiyor.

Haliyle bu platformlar da kullanıcıları kendilerine çekmek için farklı stratejiler uyguluyor. Son dönemde karşımıza çıkan önemli bir strateji ise kullanıcılara daha düşük fiyata reklamlı paketler sunmak. Daha önce Peacock ve HBO Max gibi platformlarda yer alan reklamlı paketler çok yakında Netflix’e de gelecek.

Netflix, önümüzdeki yıllarda daha ucuz reklam destekli planlar sunabilir. İşte tüm detaylar.

Netflix reklamlı paketin yolda olduğu bir süre önce açıklanmıştı. Bu paketin yıl bitmeden kullanıcılara sunulacağı duyurulmuş, fakat bu paketin çıkışı için net bir tarih verilmiş. Ancak sonunda bu tarih de belli oldu. Netflix reklamlı paketini, 3 Kasım’dan itibaren kullanıcılara sunacak.

Öte yandan reklamlı paketin aylık abonelik ücreti de belli oldu. Netflix, bu yeni paketini abonelere aylık 6.99 dolara sunacak. Bu paketin Türkiye fiyatı henüz netlik kazanmadı ama ABD fiyatı bizdeki karşılığı hakkında daha net bir fikre sahip olmamızı sağlıyor. Şu anda bizde 45.99 TL olan temel paket ABD’de 9.99 dolar. Bu da 6.99 dolarlık reklamlı paketin yaklaşık yüzde 30 daha ucuz olduğu anlamına geliyor. Türkiye fiyatına yüzde 30’luk indirimi uyguladığımızda karşımıza 30-35 TL aralığında bir abonelik ücreti çıkıyor.

1.2 milyar dolarlık MetaVerse evreni hayalet şehre döndü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting