Oppo Reno12’nin Global Versiyonu Daha Düşük Özelliklerle Geliyor

Oppo Reno12 Pro

Oppo Reno12 yakında global pazara sunulacak. Ancak telefonun global versiyonu, Çin’de çıkan versiyondan daha düşük özelliklere sahip olacak.

Popüler Reno serisini genişletmeye devam eden Oppo, merakla beklenen Oppo Reno12 ve Reno12 Pro’yu geçtiğimiz ayın sonunda resmi olarak tanıttı. İki telefon kısa süre sonra Çin’de piyasaya sürüldü. Öte yandan Oppo bu telefonların global pazara da sunulacağını duyurdu. Nitekim her iki telefonun da kısa süre içinde Çin dışında satışa sunulması bekleniyor. Ancak gelen son bilgiler, telefonların global pazara sunulacak versiyonlarının, Çin versiyonu kadar iyi olmayacağını gösteriyor.

Sızdırılan yeni bilgilere göre Oppo Reno12 ve Reno12 Pro’nun global versiyonu, hem daha düşük performans sunan bir yonga setine sahip olacak, hem de Çin versiyonunun altında kalan kamera özelliklerine sahip olacak. Öte yandan telefonun global versiyonunda kutudan bir şarj aleti çıkmayabileceği de söyleniyor ama bu henüz netlik kazanmış değil.

Oppo Reno12 Pro

Hatırlarsanız geçtiğimiz ay tanıtılan orijinal versiyonda Pro modeli Dimensity 9200+ yonga setini, standart model de Dimensity 8250 yonga setini kullanıyordu. Reno12’nin global versiyonu ise Dimensity 8250’den daha düşük bir model olan Dimensity 7300’den güç alacak.

Çin’de satışa sunulan versiyonlarda 50 megapiksellik ana lense 50 megapiksellik telefoto kamera ile 8 megapiksellik geniş açılı lens eşlik ediyordu. Standart model ile Pro model sadece ana lenslerinde kullandıkları sensörlerle birbirinden ayrılıyordu. Global pazara sunulacak Reno12 ise Çin’de çıkan versiyondan daha düşük bir kameraya sahip olacak. Çünkü o versiyondaki 50 megapiksellik telefoto kameranın yerini burada 2 megapiksellik makro kamera alıyor. Neyse ki Pro’nun global versiyonunda böyle bir düşüş görülmüyor.

Yeni Nesil Xbox Geliyor; Microsoft Resmen Duyurdu