Nokia tekrardan Türkiye’de kral olabilir mi?


Bir zamanlar cep telefonu pazarının hakimi konumunda bulunan Nokia, yeni amiral gemisi modelini Türkiye’de de satışa sundu. İşte detaylar.

Akıllı telefonlar, sektöre hakim olmadan önce tüm dünyayı kasıp kavuran bir marka vardı. Evet Nokia’dan bahsediyoruz. Günümüzden bir 15 sene öncesinde, Nokia logolu bir telefona sahip olmak, ciddi bir ayrıcalıktı.

Fakat akıllı telefonlara geçiş döneminde bazı beklenmedik gelişmeler yaşandı. Nokia, BlackBerry, Panasonic gibi sektörün öncü isimleri bu geçişe ayak uyduramadı. Dolayısıyla Apple, Samsung, LG ve Sony gibi isimlerin yükseldiği pazarda Nokia gibi dev isimler iflasın eşiğine geldi.

Yıllar sonra tekrardan akıllı telefon pazarına iddialı bir dönüş yapmak isteyen Nokia, acaba ülkemizde de eski görkemli günlerine dönebilecek mi? Bu yazımızda Nokia’nın ülkemizdeki geleceğini masaya yatırıyoruz.


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Nokia tekrardan Türkiye’de kral olabilir mi? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Tubidy diyor ki:

    O devir kapandı. Nokia bırakın kral olmayı, sektörde yer edinmenin derdine düşsün.

Sayfa başına git