Ana SayfaGenelMotorine zam yağmuru devam ediyor: 24 saat içinde ikinci zam geldi

Motorine zam yağmuru devam ediyor: 24 saat içinde ikinci zam geldi

Ülkemizde en çok tercih edilen yakıt tipi olarak bilinen motorin fiyatları yeniden yükselişe geçti. Son 24 saat içerisinde gelen ikinci zam haberi ise sürücülerin uykularını kaçıracak.

Motorine zam yağmuru devam ediyor: 24 saat içinde ikinci zam geldi. Ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının neye göre yükselip neye göre düştüğünü merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Birçok yan faktörden etkilenen akaryakıt fiyatları aslında 2 temel bileşene göre fiyatlanır. Bunlardan birincisi Brent Petrol fiyatıdır ki bu tüm dünya için belirleyici bir kriterdir. Yani Brent Petrol fiyatına ülkemizce yapılacak herhangi bir müdahale bulunmadığı için bu fiyatlar doğrudan akaryakıt fiyatlarına yansır.

benzin

İkinci temel etken ise döviz kurudur. İşte döviz kurunun yükselmesi ya da düşürülmesi mümkün olduğu için, bu konuda atılacak adımlar akaryakıt fiyatlarının düşmesini sağlayacaktır.

Motorin ve benzine yeni zamlar yolda

Motorine zam yağmuru devam ediyor: 24 saat içinde ikinci zam geldi

Ancak son zamanlarda yükselen döviz kuru, arkasına Brent petrol fiyatlarının artışını da alınca durum ülke vatandaşları için içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.

en ucuz benzinli

Motorine yapılan son zam haberini servis etmemizin üzerinden henüz 24 saat geçmeden bu yakıt türü için yeni bir zam daha yapıldığı duyuruldu. Buna göre Motorin fiyatları dün geceden itibaren 90 kuruş daha zamlandı ve böylece yeniden 27-TL sınırına dayandı. Tabi son iki günde gelen iki zammın da sadece motorin kullanıcılarını etkilemesi, şimdilik benzinli araç sahiplerine rahat bir nefes aldırsa da, daha önce onlarca defa gördüğümüz üzere muhtemelen sıra çok kısa bir süre içerisinde benzinli araç kullanıcılarına da gelecektir.

Dark Souls 3 PC sunucuları problemi giderildi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting