Home Akıllı Saat Mi Band 7 Türkiye fiyatı, Avrupa’dan daha uygun

Mi Band 7 Türkiye fiyatı, Avrupa’dan daha uygun

0
Xiaomi Mi Smart Band 6, kullanışlı bir güncelleme aldı

Xiaomi’nin yakın zamanda ülkemizde satışa sunduğu Xiaomi Mi Band 7, Avrupa’da daha yüksek bir fiyattan satışa sunulacak.

Mi Band 7 Türkiye fiyatı, Avrupa’dan daha uygun. Xiaomi tarafından Mayıs ayının sonlarına doğru resmi olarak tanıtılan yeni akıllı bileklik modeli Xiaomi Mi Band 7, geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa sunulmuştu. Yeni modele baktığımız zaman, aslında tasarım olarak selefinden yani Xiaomi Mi Band 6’dan herhangi bir farkının olmadığını görmüştük.

Bununla birlikte Mi Band 7’nin en önemli yeniliği ise selefine göre arttırılmış ekran boyutu. Öyle ki yeni model 1,62 inçlik bir ekrana sahip. Ayrıca 100’den fazla farklı ekran tasarımı, 120 farklı spor modu gibi özellikler de Xiaomi Mi Band 7’yi özel kılan taraflar.

Mi Band 7 Türkiye fiyatı, Avrupa’dan daha uygun

Gelelim ülkemizde son derece popüler olan Mi Band modellerinin bu kadar tutulmasının asıl nedenine yani fiyatına. Xiaomi tarafından yapılan açıklamaya göre, bu bileklik ülkemizde 899-TL’den satılacak. Söz konusu fiyatı Euro üzerinden hesapladığımızda ise, bilekliğin ülkemizde 50 Euro gibi bir fiyattan satışa sunulduğunu anlıyoruz. Ancak Avrupa’da durum pek böyle değil.

Yakın zamanda Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak olan Xiaomi Mi Band 7’nin bu bölgede 60 Euro fiyat etiketine sahip olacağı öğrenildi. Yani bu defa bir teknolojik ürün Euro bazında Avrupa’da değil, ülkemizde daha uygun fiyatlı olacak.

Elbette ki bu fiyatı iki bölgedeki asgari ücrete kıyasladığımız zaman ibrenin yönü değişecektir ancak bugüne kadar herhangi bir ürün için Euro bazlı karşılaştırma yapıldığında, Avrupa’daki satış fiyatı hep ülkemizdeki fiyattan daha uygun oluyordu. Xiaomi Mi Band 7 ise bu konuda ilk defa ülkemizin önde olmasını sağladı.

Dogecoin yatırımcısı Elon Musk’a dava açtı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version