Ana SayfaGenelDiablo Immortal şimdiden 24 milyon dolar kazandı

Diablo Immortal şimdiden 24 milyon dolar kazandı

İki hafta önce oyun severlerle buluşan Diablo Immortal, oyun içi harcamalar sayesinde daha şimdiden 24 milyon dolar kazandı.

Son dönemin en dikkat çekici mobil oyunlarından biri olan Diablo Immortal, kısa süre önce Android, iOS ve PC platformlarında oyun severlerle buluştu. Blizzard’ın dört yıl önce duyurduğu, o günden beri heyecanla beklenen yeni Diablo oyunu, dünyanın dört bir yanında oyun severler tarafından ilgiyle karşılandı.

Blizzard’ın yeni oyunu ilgiyle karşılandı karşılanmasına ama oyunu oynamaya başlayan kullanıcılar, kısa süre içinde rahatsız edici gerçeğin farkına vardı. Diablo Immortal ücretsiz bir oyun olarak lanse edilmiş olsa da oyunda başarılı olmak için oyun içi eşyalara para harcamaktan başka şansınız yoktu. Elbette neredeyse tüm ücretsiz oyunlar oyun içi harcamalara bel bağladığı için para harcayan oyunculara avantaj sağlıyor. Ancak bu avantajın ne kadar büyük olduğu oyunun ne kadar başarılı olduğunda belirleyici oluyor. İşte Diablo Immortal tam da bu noktada sınıfta kalıyor, çünkü en iyi oyuncuların bile para harcamadıkları sürece oyuna harcayan birinin karşısında şansı olmuyor.

Diablo Immortal iOS ve Android'e geliyor

Diablo Immortal’ın oyun içi harcamalara bu kadar bağlı olması haliyle tepkileri beraberinde getirdi. Blizzard oyunun çıktığı günden beri tepkilerin hedefinde. Ancak görünüşe bakılırsa bu tepkilere rağmen şirket Diablo Immortal’dan istediği finansal sonuçları alıyor.

Appmagic tarafından paylaşılan verilere göre mobil Diablo oyunu bugüne kadar 8.5 milyon indirmeye ulaştı. Blizzard bu indirmeler para kazanmıyor olsa da oyun için harcamalar bugüne kadar stüdyoya 24 milyon dolar gelir sağladı. Henüz iki hafta önce çıkmış bir oyun için hiç de fena değil. Şimdi asıl merak konusu olan oyunun bu başarısını sonraki haftalarda, hatta aylarda da sürdürüp sürdüremeyeceği.

Meta VR gözlüklerinin gelecekte nasıl görüneceğini gösterdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting