Metaverse projesi fena patladı! Kimse kullanmıyor!

Meta işte çıkarımlara son hız devam ediyor

Sosyal medya dünyasının en büyük isimlerinden biri olan Meta’nın büyük umutlar bağladığı Metaverse projesi adeta kabusa döndü.

Metaverse projesi fena patladı! Kimse kullanmıyor! Mark Zuckerbeg, kafayı Metaverse takmış vaziyette. Ünlü CEO bu konuyu o kadar ciddiye alıyor ki, bütün şirketlerini kapsayan üst markasının ismini bile Meta olarak belirledi. Ancak büyük proje Horizon Worlds’ün duyurulmasının üzerinden bir yıldan fazla süre geçmesine rağmen, sistem hala hatalarla dolu.

MetaVerse

Hatta Meta’nın Metaverse dünyasını tarif etmek için hatalarla dolu demek yeterli değil çünkü bu sanal dünya öyle bir halde ki, şirketin kendi çalışanları bile bu evreni kullanmak istemiyor. Bunu biz değil, bizzat Horizon Worlds’ün başındaki isim söylüyor.

MetaVerse

Metaverse projesi fena patladı! Kimse kullanmıyor!

Şirketin üst düzey yöneticisi Vishal Shah tarafından 15 gün arayla yapılan iki açıklamaya baktığımız da, her ikisinin odak noktasında da Horizon Worlds’ü kullananların azlığı yer alıyor. Öyle ki evrenin geliştirilebilmesi için, belli sayıda kullanıcının bu dünyayı test etmesi gerekiyor ancak şirket çalışanlarının bile bunu yapmak istemediğini söyleyen Shah, bu şartlar altında Horizon Worlds’ün gelişmesinin pek de kolay olmayacağının altını çizdi.

MetaVerse

Aslında geçmiş tecrübelerimizi hatırladığımızda, bu duruma çok da şaşırmadığımızı söyleyebiliriz. Hatırlanacağı üzere Metaverse evrenindeki avatarının fotoğrafını paylaşan Zuckerberg, neredeyse Paint tadında olan bu paylaşımıyla fazlasıyla dalga geçilmişti. Daha sonra bunun aceleye getirilmiş bir paylaşım olduğunu dile getiren ünlü CEO, bir sonraki paylaşımında daha kapsamlı bir avatar görünümü ortaya koymuştu.

En güvenli tarayıcı hangisi?