Metaverse evreninde reklamlar peşinizden gelecek: Meta açıkladı

Meta, Avrupa'da Facebook ve Instagram'ı kapatmak zorunda kalabilir

Metaverse evreninde reklamlar fena halde can sıkacak gibi görünüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara bakacak olursak bazı ilginç detaylar yer alacak.

Herkesin büyük bir merakla beklediği metaverse evreninde reklamlar ne yazık ki hayatımızdan çıkmayacak. Dünyanın en büyük perakende zincirleri içerisinde yer alan Walmart ve dev teknoloji şirketleri bu alanda yatırımlarına devam ediyor. Mesela Microsoft bile bu alana dahil oldu.

Özellikle son dönemlerde çılgınlık halini almaya başlayan metaverse sektörü internetin geleceği olarak görülüyor. Facebook bile ismini Meta olarak değiştirdi. Bu noktada metaverse evreninin ne kadar büyük olacağını tahmin etmek zor değil. ABD’li teknoloji devi Meta, sponsorlu reklamlara izin vereceklerini söyledi.

Metaverse evreninde reklamlar sürekli karşınıza çıkacak

Facebook uygulamasında gezinirken karşımıza bazı reklamlar çıkabiliyor. Instagram yine benzer şekilde sponsorlu içerikler ile dolu. İşte tam da bu durum metaverse evreninde yer alacak. Yani siz internetin bu son hali içerisinde gezinirken karşınıza bazı reklamlar çıkabilir.

Metaverse evreninde reklamlar

Diyelim ki metaverse uygulaması içerisinde bir park yürüyüşü yapıyorsunuz. Bu esnada karşınıza koşu için ayakkabı reklamları çıkabilir. Aynı şekilde etraftaki evlere baktığınızda çeşitli emlak reklamları ile karşılaşmanız mümkün. Kısacası Meta, bu evrenin tamamını reklamlar ile donatacak gibi görünüyor.

Facebook metaverse işletim sistemi hakkında açıklama yaptı: Operasyon durduruluyor mu?

Metaverse evreninde reklamlar büyük bir yer edinecek. Sanal mağazadaki bir nesnenin görünümü bile burada reklam için kullanılabilecek. Meta global başkanı Nick Clegg, finansal Times platformuna yaptığı açıklamada reklamların büyük oranda metaverse içerisinde kullanılacağını söyledi. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.