Ana SayfaGenelEn güvenli tarayıcı hangisi?

En güvenli tarayıcı hangisi?

İnternet dünyasına giriş kapımız olan tarayıcılar ne kadar güvenli? İşte yapılan bir araştırma sonucuna göre, en fazla güvenlik açığına sahip internet tarayıcıları.

En güvenli tarayıcı hangisi? İster bilgisayar, ister tablet isterseniz de akıllı telefon kullanıcısı olun eğer güzel bir internet deneyimi yaşamak istiyorsanız en önemli aracınız tercih ettiğiniz internet tarayıcısı olacaktır. Yapılan araştırmalara göre bu kategoride en önde gelen isimse, tabi ki Google Chrome.

Google Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Dünya genelinde 3 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan bu tarayıcısı, yakın bir zamanda liderlik koltuğunu kaptırmak gibi bir korkuya sahip değil. Ancak ünlü VPN servisi Atlas tarafından hazırlanan rapora göre, Google Chrome’un liderlik koltuğunda oturduğu tek liste bu değil.

Google, Chrome'da yeni özellik ayarı deniyor

En güvenli tarayıcı hangisi?

VPN servisi tarafından yapılan araştırmaya göre Google Chrome, Ocak-Ekim ayları arasında tespit edilen toplam 303 güvenlik açığı ile en güvenilmez internet tarayıcısı oldu. Şirketin paylaştığı rapora göre tarayıcının tüm zamanlarda tespit edilen güvenlik açığı ise 3.159 oldu.

Google, Mac'teki en yeni Chrome versiyonu ile Apple'ı sollayacak

Her ne kadar bu yıl tespit edilen 303 güvenlik açığı son derece yüksek bir sayı olsa da, toplam sayıya bakıldığında, Google’ın çok önemli bir sayıdaki güvenlik açığını kapattığı anlaşılıyor. Öte yandan listenin ikinci sırasında 117 güvenlik açığı ile Mozilla Firefox, üçüncü sırasında 103 güvenlik açığı ile Microsoft Edge, dördüncü sırasında 26 güvenlik açığı ile Safari ve beşinci sırasında ise 0 güvenlik açığı ile Opera yer aldı.

NASA Dart çarpışması ile zoru başardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting