Kripto para yatırımcıları yine şokta! Solana ağı saldırıya uğradı

Kripto paralar

Kripto para yatırımcıları hemen her güne yeni bir kötü haberle uyanır oldu. Bugünün talihsiz isimleriyle Solana ağı üzerindeki cüzdan sahipleri.

Kripto para yatırımcıları yine şokta! Solana ağı saldırıya uğradı. Siber saldırılar internetin var olduğu her yerde bir tehdit olarak karşımıza çıkıyor. Aslında hemen hepimiz de bu duruma alıştık. Ancak özellikle son birkaç yıldır hayatımıza giren ve neredeyse 7’den 70’e herkesin bir şekilde ilgisini çeken kripto paralar söz konusu olduğunda, siber saldırıların maliyeti çok daha yüksek olabiliyor.

Kripto para piyasaları

Bugüne kadar birçok siber saldırıda yatırımcılar yüzlerce milyon dolar değerinde zarara uğradı. Bu durumun son örneklerini ise Nirvana Finance platformuna yapılan saldırıyla yaşamıştık. Ancak bu sabah saatlerinde Solana ağından gelen haberler, diğer tüm kötü gelişmeleri unutturdu.

Kripto paralarda bu stratejiler

Kripto para yatırımcıları yine şokta! Solana ağı saldırıya uğradı

İlk etapta yapılan açıklamaya göre bir grup siber korsan, Solana ağı üzerindeki cüzdanlara saldırdı ve bu cüzdanlardaki kripto varlıkları kendi hesaplarına aktardı. Sayısı tam olarak belli olmamakla birlikte, 7.500 civarı cüzdanın bu saldırıdan nasibi aldığı düşünülüyor. Üstelik korsanların çaldıkları kripto varlıkları hangi cüzdanlara transfer ettikleri ve bu paraların akıbetinin ne olduğu da henüz tespit edilebilmiş değil. Tabi tam olarak ne kadarlık bir varlıktan bahsettiğimizi de şu an için bilmiyoruz.

kripto para

İşin kötü yanı, ağdaki güvenlik açığının devam ettiği ve bu nedenle bu ağı kullanan cüzdan sahiplerinin, paralarını Binance gibi daha merkezi platformlara aktarması gerektiği de öneriliyor. Bu saldırının boyutuna ilişkin önümüzdeki günlerde daha kesin bilgilerin ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

TikTok Music global bir çıkışa hazırlanıyor


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir