Bitcoin’deki düşüş en çok onları vurdu!

Bitcoin ayı sezonuna

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de yaşanan sert düşüş, kuşkusuz bütün kripto para borsasını derinden etkiledi. Ancak bazıları, bu darbeden daha fazla yara aldı.

Bitcoin’deki düşüş en çok onları vurdu! Kripto para dünyasının lider ismi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 46.000-47.000 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışmış, ancak FED tutanaklarının yayılması ve Kazakistan’daki madenlerin kapatılması gibi olaylardan etkilenerek bir anda 43.000 dolar seviyesinin altına gerilemişti.

Kuşkusuz piyasanın hakim isminde yaşanan bu geri çekilme, kripto para borsasında yer alan 7’den 77’ye bütün paraları fazlasıyla olumsuz etkiledi. Bununla birlikte, hem yaşadıkları düşüş oranıyla hem de borsadaki pozisyonları itibariyle bu durumdan en olumsuz etkilendiği düşünülen paralar Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) oldu.

Bitrota 1 milyar TL

Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün ardından 24 saat içerisinde %12’lik bir değer kaybı yaşayan Solana şu sıralar 147 dolar civarı bir seviyeden işlem görüyor. Bununla birlikte Solana’ya göre daha yüksek bir oranda değer kaybı yaşayan Polkadot’un değer düşüklüğü oranı ise %14’ü buldu.

Daha önceki geri geçilmelerinde de 25 dolar seviyesinden destek alan Polkadot, yine benzer bir noktadan destek aldı ve şimdilerde 25,80 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son olarak Bitcoin temelli yaşanan bu geri çekilmenin ardından kripto para borsasında ne kadarlık bir düşüşün yaşandığına bakalım. Bitcoin’in 47.000 dolardan 43.000 dolar seviyesine çekilmesiyle başlayan süreçten bu yana kripto para piyasalarının hacmi yaklaşık bir milyar dolar düştü. Bu durum bile başlı başına Bitcoin’in ne kadar önemli bir oyun kurucu olduğunun bir göstergesi olsa gerek.

Xiaomi 11i HyperCharge ile tanışalım !


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir