Korku oyunu VORAX oldukça iddialı! The Forest oyuncularını kendine çekebilir mi?

123 43

IndieGala yeni projesi olan VORAX’ı duyurdu. Bu oyun Resident Evil, Silent Hill ve The Forest gibi tüm zamanların en iyi korku oyunlarından ilham alıyor. Açık bir dünyaya sahip olan yapım, geliştirme aşamasında, ancak umut verici görünüyor. Yapımcı ekip bir hayli iddialı.

The Forest oyun dünyasına bir klasik olarak ismini yazdırdı. Kısa süre önce çıkışını yapan devam oyunu Sons of the Forest da büyük ilgi gördü. Hatta Sons of the Forest’ın çıkmadan önce Steam’de istek listesinde birinci sırada bulunduğunu belirtelim. Şimdi de The Forest ve Sons of the Forest kadar iddialı olan VORAX isimli oyun var. IndieGala’nın üstünde çalıştığı yapım, The Forest’ın deneyimini tek kişilik mod olarak oyunculara sunacak.

VORAX’ın konusuna gelecek olursak, Akdeniz’de bir adada gizemli bir hastalık ortaya çıkar ve tüm ada halkına bulaşır. Adayı karantinaya almak için askerler gönderilir, fakat olanlarla da iletişim kesilir. Bu noktada oyuncular devreye giriyor ve başkarakter olarak paralı askeri canlandırıyor. Oyuncular elde hiçbir şey olmadan, kaynak toplamak, yeni aletler yapmak, korunaklı barınak inşa etmek zorundalar. VORAX bu noktada The Forest ve Sons of the Forest’a benziyor. Ancak tek kişilik senaryoda daha ilgi çekici ve daha fazla özellikle The Forest’tan ve devam oyunundan ayrılıyor. En azından yapımcıların açıklamaları bu şekilde. Geliştirici ekip, oynanış mekaniklerinin çok çeşitli olacağını üstüne basa basa söylüyor.

vorax

IndieGala’nın iddialı olduğu diğer önemli kısım ise adanın kendisi. Yapımcılar, açık dünyanın keşfedilmek için tasarlandığını, oyuncuların yeni aletler, silahlar yapmak için yeni materyaller bulabileceğini vurguluyor. Tabii ki korkunç yaratıklarla da yüzleşmek gerekecek.

VORAX şu anda geliştirme aşamasında ve çıkış tarihi ise 2024’ün ilk çeyreği olarak görünüyor. Eğer Akdeniz adasının neler sunabileceğini görmek isterseniz oynayabileceğiniz ücretsiz demo var. Fakat demonun erken aşamada olan sürüm olduğunu belirtelim.

Uzaylı olduklarını iddia eden insanlara psikolog yorumu!