Resident Evil 7 İçin Geri Sayım!

Resident Evil 7 E3te Açıklanacak1

Korku-hayatta kalma türünün yaratıcıları arasında altın değerinde bir öneme sahip olan Resident Evil, yedinci oyunuyla köklerine dönmeye hazırlanıyor.

İlk oyunu ile 1996 yılında tanıştığımız Resident Evil’i, oyun ve film dünyasında patlayan Zombi salgınının sorumlusu olarak göstersek pek de yanılmış olmayız. Söz konusu tarihten itibaren Dreamcast, Game Boy Color,GameCube, Microsoft Windows, Nintendo 64, Nintendo DS, Nintendo 3DS, PlayStation,PlayStation 2, PlayStation 3,PlayStation 4, Playstation Portable, PlayStation Vita, Sega Saturn, Wii, Wii U, Xbox 360,Xbox One, iOS, Android gibi tüm oyun ve kişisel bilgisayar platformlarında hayat bulan yapım; 2017’de gösterime girecek son film haricinde beş film ile Hollywood’da da ciddi gişe hasılatı elde etti.

Uzun süredir merakla beklenen Resident Evil 7’nin, 2017 yılı Ocak ayında satışa sunulacağı, yapımcı stüdyo tarafından da resmen doğrulandı. Resident Evil 4’den beri korku türünden ziyade iyiden iyiye aksiyon türüne göz kırpan oyunun yedinci halkasında, “temel kavramlara dönüş” yaşanacak. Yani sınırlı mermi, bolca zombi ve gerektiği anda gölgelerin içinde kaybolma…

umbrella corps resident evil 4 village

Aslında korku ve son zamanlarda fazlaca aksiyon serisinin temellere dönmesinde Dying Light’ın başarısı da önemli pay sahibi. Malum, Dying Light inanılmaz bir gerçekçilik sunmayı başarmıştı. Olur da, ortalarda fazla gezinirseniz “Güneş batıyor. Derhal güvenli sığınağa dönün. Gecenin yürüyen ölüleri, diğerlerinden çok daha tehlikelidir” anonsları hala kulağımızda çınlıyor.

Resident Evil 7; Xbox One, Sony PS4 ve PC platformları için raflardaki yerini alacak.

Game of Thrones Yönetmeninden Sarsıcı Açıklama!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir