Ana SayfaHaberElon Musk, ilk Tesla Cybertruck'ın dört motorlu bir varyant olacağını söyledi

Elon Musk, ilk Tesla Cybertruck’ın dört motorlu bir varyant olacağını söyledi

Tesla, 2022’de Cybertruck’ı nihayet üretim hattından çıkarmaya başladığında, elektrikli araç dört motorlu bir varyantla piyasaya çıkacak. CEO Elon Musk, Twitter’da modelin “her tekerleğin bağımsız, ultra hızlı tepkili tork kontrolü” sunacağını yazdı. İşte detaylar.

Diğer bazı EV’lerde, Rivian’ın R1T’si de dahil olmak üzere her tekerlekte bir motor bulunuyor. Elon Musk ayrıca Cybertruck’ın ön ve arkadan direksiyonlu olacağını da yineledi. Daha önce Tesla CEO’su elektrikli aracının arkadan direksiyon sunacağını ve bunun da “bir yengeç gibi” çapraz sürüşe olanak tanıyacağını belirtmişti. Hummer EV’de özellikle yengeç modu var.

Elon Musk, ilk Tesla Cybertruck'ın dört motorlu bir varyant olacağını söyledi

Tesla, Ekim ayında tüm Cybertruck özelliklerini ve fiyatlandırmasını web sitesinden kaldırdı. Muhtemel sahipler, 100 $ ‘lık iade edilebilir bir depozito yatırabilir ve siparişlerini Tesla’nın gelecek yıl gerçekleşmesi planlanan üretime başlamasına yakın bir zamanda yapılandırabilir. Ancak, iki motorlu bir versiyon istiyorsanız muhtemelen daha uzun süre beklemeniz gerekecek gibi görünüyor. Neticede küresel çip sıkıntısı Tesla’yı da kötü etkilemiş durumda. CEO Musk, çip sıkıntısı problemiyle şirketin bazı teslimatları geciktirdiğini söylemişti. Küresel çip sıkıntısının yakında biteceği söylense de hala zaman var gibi görünüyor. Küresel anlamda devam eden çip krizi yüzünden bir süredir belli başlı şirketler problem yaşıyor. Bu problemler yüzünden de teslimatlar gecikiyor. Apple da aynı şekilde mağdur olan şirketler arasında yer alıyor.

Kilise tesisatçısı çalışmaya gitti, duvarın içine saklanmış servet buldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting