Ana SayfaGenelTesla Cybertruck beklenenden daha pahalı olacak

Tesla Cybertruck beklenenden daha pahalı olacak

Tesla Cybertruck, beklenenden daha pahalı olacak. Elon Musk, enflasyon sebebiyle aracın çıkış fiyatında değişiklik yaptıklarını açıkladı.

Elektrikli otomobil pazarında lider konumda yer alan Tesla, artan rekabete rağmen zirvedeki yerini korumak için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin attığı bu adımlardan da biri de kullanıcılara sunduğu elektrikli otomobil modellerini çeşitlendirmek. Bu bağlamda farklı modellerde elektrikli otomobiller geliştiren Tesla’nın yakında satışa çıkarmaya hazırlandığı bu yeni modellerin başında heyecanla beklenen Tesla Cybertruck geliyor.

Hatırlayacağınız gibi Tesla, Cybertruck model elektrikli otomobilini 2019 yılında duyurmuş ve o dönem yapılan açıklamada aracın 39.900 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı duyurulmuştu. Ancak görünen o ki Tesla açıkladığı bu fiyata sadık kalamayacak. 2019’dan bu yana çok şeyin değiştiğini söyleyen Elon Musk, Tesla Cybertruck’ın beklenenden daha pahalı olacağını gösteren açıklamalarda bulundu.

Tesla Cybertruck üretimini 2023'e erteledi

Tesla yatırımcıları ile bir araya geldiği etkinlikte Cybertruck ile ilgili konuşan Elon Musk, önümüzdeki yıl seri üretimine başlamayı planladıkları aracın fiyatının 2019’da açıklanandan daha yüksek olacağını söyledi. 2019’dan beri çok şeyin değiştiğini söyleyen Musk, özellikle son dönemde ABD’de ortaya çıkan enflasyon sebebiyle fiyatın aynı kalamayacağını açıkladı. Musk buna karşılık aracın özelliklerinin de 2019’da açıkladıkları ile aynı olmayacağına dikkat çekti. Aradan geçen üç senede teknoloji tarafında yaptıkları atılımlar aracın piyasaya sürülen son haline yansımış olacak.

Elon Musk, Cybertruck’ın ilk başta açıkladıkları rakamdan daha pahalıya satışa çıkacağını söylemiş olsa da araç için yeni bir fiyat açıklamadı.

Güney Kore’yi uzaya SpaceX taşıdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting