Doom Eternal duyuruldu! İşte ilk bilgiler ve ilk video!

Ve id Software bombayı patlattı! “FPS’in Tanrıları” olarak nitelendirilen stüdyo, Bethesda’nın E3 etkinliği kapsamında yeni oyunu Doom Eternal’ı (Doom 2) resmen duyurdu. Bir de teaser video geldi.

Doom Eternal (Doom 2), 2016 yılında satışa sunulan Doom oyununun bir devamı niteliğinde ve bu kez Dünya’da geçecek. Hatırlarsanız Bethesda’dan Pete Hines da birkaç ay önce verdiği bir demeçte “Hell on Earth” ibaresini kullanarak ufak bir ipucu vermişti.

Bilmeyenler için Hell on Earth, Doom serisinin iki numaralı oyunuydu ve Dünya’da geçiyordu. Dolayısıyla şimdi yeni nesil bir serüven bizi bekliyor. Yine Bethesda’nın belirttiğine göre boyutlar arası savaşlarda yer alacağız, ki bu da yine Cehennem’e gidip geleceğimiz anlamını taşıyor.

Teaser videoya baktığımızda, neredeyse yok olmuş bir Dünya görüyoruz. Tasarım detaylarına indiğimizde, devasa solucan benzeri yaratıklar tarafından sarılmış yıkık gökdelenler, alevli caddeler ve kıpkırmızı gökyüzü gibi detaylar var. Aslında bu tip detayları Doom 4’te, yani iptal edilen yeni nesil Doom’un eski çalışmalarında görmüştük. ,

Dikkat çeken detaylar arasında klasik tasarım çizgilerine sahip yaratıkları gösterebiliriz. Arachnotron, Pain Elemental, IMP ve Arch-Vile gibi efsanelerle tekrar karşılaşmak çok hoş. IMP’yi Doom 2016’da da görmüştük, ama bu yeni oyunda klasik tasarıma uygun çizgileri var.

Xbox, E3 etkinliğinde hangi oyunları sergiledi?

Arachnotron’a da ufak bir güncelleme yapılmış ve kıskaç benzeri bir silah eklenmiş, ama o klasik havası hala yerinde. Baron’da da ufak bir kılıç güncellemesi var gibi. Tabii yetkililer ekliyor: Bu oyunda daha geniş haritalar, daha fazla yaratık, daha fazla silah ve daha fazla kullanılabilir güç olacak!

Doom Eternal duyuruldu! İşte ilk bilgiler ve ilk video

Doom Slayer, Doom Eternal’in en önemli unsuru!

Ve gelelim Doom Slayer’a! Teaser videonun başrolünde Doom Slayer’ı görüyoruz ve fark ediyoruz ki bu kez klasik kısa kollu ve karın bölgesinin açık olduğu zırhını giymiş. Pompalı tüfeği de klasik. Herhalde yapımcılar, Doom 2016’da sevilen tasarımlarla yeni oyunda olması istenen detayları bir araya getirmek istemiş.

Fallout Shelter Nintendo Switch’e geldi!

Geliştirilmiş id Tech 6 oyun motoruyla hazırlanan Doom Eternal’in müziklerini Mick Gordon hazırlıyor. Gordon, 2016’daki oyunda çok iyi işlere imza atmıştı ve bu yeni oyun için heyecanlanmak adına bir sebebimiz daha var.

Verilen bilgilere göre Doom Eternal’in ilk oynanış videosu, 9-12 Ağustos arasında gerçekleştirilecek olan QuakeCon 2018’de gösterilecek. Oyunun PC, PS4 ve XONE platformları için 2019‘da çıkması bekleniyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin