Benzin ve motorini tutabilene aşk olsun!

Benzin fiyatlarına bir zam daha

Son günlerin tek gündem maddesi var o da dolar ve euro’nun önlemez artışı. Tabi bu gündemi takip eden bir diğer konu ise, bu artışların getireceği zamlar!

Benzin ve motorini tutabilene aşk olsun! Ülkemizde maalesef son birkaç aydır konuşulan tek bir husus var o da döviz kurlarındaki artış. Her ne kadar en çok konuşulan konu doların artışı olsa da, aslında TL varlıklar euro, sterlin ve hatta bulgar levası da olmak üzere neredeyse bütün para birimleri karşısında “negatif ayrışıyor”. Tabi bu negatifliğin topluma dönüşünün zam şeklinde olacağını söylemek de kehanet olmasa gerek. İlk sinyali yakan ise, her zaman olduğu gibi yine akaryakıt sektörü oldu.

Bloomberg HT tarafından haberleştirilen ilk bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren benzine 1 lira 1 kuruş, motorine 1 lira 5 kuruş otogaza ise 65 kuruş zam yapılacak. Bununla birlikte, daha henüz en son yapılan ve ortalama 50 kuruş seviyesinde olan zamların üzerinden daha 5 gün bile geçmedi.

otomobil satışları 2

Benzin ve motorini tutabilene aşk olsun!

Birbiri ardına bu kadar kısa bir süre içerisinde böylesi büyük iki zammın yapılmış olması, akaryakıt konusunda sıkıntılı günlerin henüz sonuna gelinmediğinin bir göstergesi.

Son olarak, bu gece yarısından itibaren gelmesi beklenen yeni zamlarla benzin 9,66-TL’ye, motorin ise 9,77-TL’ye dayanmış olacak. Tabi motorinin benzinden daha pahalı bir hale gelmesi de ülkemizde bile eşine az rastlanılan bir olay olarak tarihe geçeceği kesin. Bununla birlikte otogazın da 8,20’nin üzerine çıkacak olması da, LPG’nin tasarruflu yakıt imajına büyük bir darbe vuracaktır.

En beğenilen Netflix filmi bakın hangisi oldu: Liste çok fena