Ana SayfaGenelBenzin ve motorine bir indirim daha

Benzin ve motorine bir indirim daha

Benzin ve motorin fiyatlarına bir indirim daha geliyor. İşte söz konusu indirimin detayları.

Benzin ve motorine bir indirim daha! Bildiğiniz gibi benzin ve motorin fiyatlarına uzun zamandır neredeyse her gün zam geliyordu. Ancak son dönemlerde brent petrol fiyatlarının düşmesi ile beraber zam haberleri yerini indirime bırakmış durumda. Son olarak dün benzinde 1 lira 66 kuruş, motorinde ise 93 kuruşluk indirim yapılmıştı. Pompa fiyatlarına da yansıyan bu indirimler sonrasında bir müjde daha verildi. Gelen haberlere göre bu gece yarısından geçerli olacak şekilde yakıt fiyatları bir kez daha güncellenecek. Bu güncelleme sonrasında fiyatların aşağı yönlü hareket etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Peki ama indirimler ne kadar olacak?

benzinli

Benzin ve motorine bir indirim daha

Öne çıkan detaylara göre bu gece benzine 62 kuruş, motorine ise 1 liralık indirim yapılmış olacak. Pompa fiyatlarına yansıyacak indirimlerin ardından benzin fiyatlarının ortalama 18 TL’ye, motorin fiyatlarının ise 19 TL’ye gerilemesi bekleniyor. Savaşın sona ermesi ve brent petrol fiyatlarının biraz daha düşmesi senaryosu ortaya çıkarsa fiyatların daha da düşeceğini net bir şekilde söyleyebiliriz. Zira dolar kuru da yakıt fiyatlarında brent petrolden sonra ikinci büyük aktör konumunda bulunuyor. Dolar kurunun düşmesi, fiyatların biraz daha dengeye gelmesini sağlayabilir.

Öte yandan EPGİS bundan sonraki süreçte zam haberi vermeyeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada“ Bu hafta başında sendikamız aleyhine suç duyurusunda bulunulmuş ve süreç adli makamlara intikal etmiştir. Adli sürecin selameti açısından sosyal medyada üyelerimize ve kamuoyuna fiyat duyurusu faaliyetlerine hafta başından bu yana ara verilmiştir. Kamuoyuna saygılarımızla.” denildi. Peki yakıt fiyatları hakkında sizin fikriniz ne? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Pronet Akıllı Video ebeveynlerin içini rahatlatıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting