Ürün satışları oynak kur nedeniyle durduruluyor: Tuhaf haberler gelmeye başladı

home ofis donanım günlüğü

Ortaya atılan bazı iddialara göre ürün satışları oynak kur nedeniyle durduruluyor. Elbette tüm ürünlerde böyle bir satış durdurma işlemi yok. Ancak genel anlamda piyasada ciddi bir belirsizlik havası hakim. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılar.

Türkiye’de ne yazık ki son zamanlarda ürün satışları oynak kur nedeniyle durduruluyor iddiaları gündeme geldi. Bunun en önemli nedeni tahmin edeceğiniz üzere hızlı bir şekilde değişen döviz fiyatları. Mesela dolar ani bir şekilde 13,5 TL seviyelerine kadar yükseldi. Piyasalardaki belirsizlik havası da ciddi oranda artırdı.

Merkez Bankası tarafından dolara müdahale edileceği ile ilgili bir işaret verilmedi. Kısacası döviz kuru kendi başına bırakıldı diyebiliriz. Durum böyle olunca kimse doların nereye kadar gideceğini tahmin edemiyor. Yaşanan gelişmeler nedeniyle e-ticaret ve sağlık gibi birçok alanda ürün satışlarının durdurulduğu yönünde haberler geliyor.

Ürün satışları oynak kur tehdidi ile karşı karşıya

Ortaya çıkan bazı detaylara göre ana bayiler ürün bulmakta zorluk çekiyor. Dolar üzerinden alınan ürünler tekrardan tedarik edildiğinde ciddi bir zorluk yaşanıyor. Mesela dolar kuru 9 TL iken alınan bir ürün dolar 13 TL’ye çıktığında alınamıyor. Böylece ortada ciddi bir stok sorunu beliriyor.

ürün satışları oynak kur

Özellikle son dönemlerde bu tür problemlerin ciddi şekilde arttığı görülüyor. Twitter ve diğer sosyal medya platformları üzerinden yapılan paylaşımlara bakılırsa e-ticaret, mobilya, sağlık ve market gibi birçok alanda satışlar yapılamıyor. Hatta bazı e-ticaret sitelerinde yapılan satışlar iptal ediliyor. Ürün satışları kur nedeniyle büyük tehlike altında.

Dolar yükseldi PlayStation 5 fiyatları uçtu!

Burada ortaya çıkan sonuç sadece doların artması ile ilgili değil. Kimsenin doların nereye kadar gideceğini tahmin edememesi en önemli faktör. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir