Ana Sayfa Genel Benzin fiyatlarına büyük zam: İşte yeni rakamlar!

Benzin fiyatlarına büyük zam: İşte yeni rakamlar!

Birçok kişi yeni yıl ile birlikte indirim beklerken benzin fiyatlarına büyük zam geldi. Kısa bir süre önce elektrik ve doğalgazda da bazı artışlar yaşanmıştı. Hadi gelin rakamlara ve tüm detaylara birlikte bakalım.

2021 yılına girerken yeni yıl yeni umutlar dediğimiz şu sıralar benzin fiyatlarına büyük zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası benzin ile ilgili zam haberlerini verdi. Normal şartlarda benzin fiyatlarındaki artışlar çoğu zaman pompa fiyatlarına yansımayabiliyor.

Bu defa neredeyse bütün zam pompa fiyatlarına yansıdı. Böylece benzin için ödenecek zam yüksek bir miktara kadar çıktı. Peki yeni zamlı fiyatlarla benzin ne kadar oldu?

Benzin fiyatları yükselmeye devam ediyor

Benzin için yapılan yeni zam 11 kuruş oldu. Yani bundan sonra benzin almak isteyen birisi 11 kuruş daha fazla ücret ödeyecek. Bunun 7 kuruşu pompa fiyatlarına yansıyacak fakat 4 kuruşu ÖTV üzerinden karşılanacak.

benzin fiyatlarına büyük zam

Benzin fiyatlarında yaşanan bu artış ile birlikte yeni fiyatlar belli olmaya başladı. Bugünden itibaren benzin almak isteyen birisi daha önceki fiyat olan 7,17 lira değil 7,24 lira ödeyecek. İzmir’de şu an 7,23 lira olan benzin litre fiyatı yine bugün itibariyle 7,30 lira seviyesine çıkacak. Bu rakamlar şu anda kesinleşti.

Eşel mobil sistemi ile birlikte her ne kadar yapılan zamların tamamı yansıtılmasa bile yine de önemli bir bölümü fiyatlara uygulanabiliyor. Ayrıca zamların geriye kalan bölümleri ÖTV olarak yansıyor. Peki siz bu yeni zamlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting