Apple’ın AR/VR başlığından yeni haberler var!

s3 news tmp 126745 apple glasses default 1280

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı ve henüz hakkında herhangi bir açıklama yapmadığı AR/VR cihazından yeni sızıntılar var.

Apple’ın AR/VR başlığından yeni haberler var! Apple hakkında yapılan haberlerde, teknoloji devinin uzun bir süredir oldukça gelişmiş bir AR/VR başlığı/gözlüğü üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bununla birlikte eğer gün yüzüne çıkan sızıntılar ve Apple’ı yakından takip eden ünlü analist Ming-Chi Kuo olmasa, böyle bir cihazın varlığından bile habersiz olabilirdik. Çünkü Apple bugüne kadar adı geçen AR/VR cihazı hakkında herhangi bir açıklama yapmış değil.

Analist Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalara göre, Apple’ın üzerinde çalıştığı R/VR başlığı iki adet Sony 4K mikro OLED panel ve bir adet Samsung AMOLED panelden yani toplam 3 adet farklı ekrandan oluşacak.

apple vr

Apple’ın AR/VR başlığından yeni haberler var!

Oyun, iletişim ve hatta medya işlemleri gibi birçok alanda kullanılabilecek olan bu yeni cihaz ile son zamanların en gözde konularından biri olan Metaverse dünyasına da giriş yapılabilecek. Bununla birlikte Apple’ın sadece bu cihazına özel ayrı bir de uygulama geliştireceği gelen bilgiler arasında.

Ming-Chi Kuo tarafından servis edilen ve Apple AR/VR başlığına ait olduğu iddia edilen görsele baktığımız zaman ise, kavisli bir ekran yapısına sahip bir cihaz görüyoruz. Ayrıca yine görselden hareketle, cihazın kafamıza bağlanmasını sağlayan kemerlerinin değiştirilebilir özellikle olduğu anlaşılıyor.

Geldik en çok merak edilen konuya. Yani Apple AR/VR başlığının muhtemelen fiyatı nedir? Aslında bu konuda oldukça ucu açık bir tahmin söz konusu. Bununla birlikte Apple’ın satış ve fiyat politikası göz önüne alındığında bu yeni cihazın 2.000 dolardan daha uygun bir fiyatla satışa sunulması beklenilmiyor.

Honda City fiyatlarına Ocak zammı!