Apple, 2025’te iki yeni VR/AR başlığı çıkarabilir

Apple VR/AR Reality One

İlk VR/AR başlığını bu yıl içinde kullanıcılarla buluşturması beklenen Apple, 2025’te iki yeni VR/AR başlığı daha çıkarabilir.

MetaVerse fikri momentum kazandığı günden beri VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) cihazlarına olan ilgi artmış durumda. Çünkü MetaVerse’ün hayata geçirilmesi ile birlikte bu cihazların akıllı telefonların yerini alarak teknoloji dünyasının yeni itici gücü haline geleceği düşünülüyor. Bu yüzden teknoloji devleri de bu alana dev yatırımlar yapıyor.

VR/AR gözlüklerine yatırım yapan bu şirketlerden biri de Amerikalı teknoloji devi Apple. Şirketin hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik özelliklerine sahip olacak ilk VR/AR başlığını bu yıl bitmeden kullanıcılarla buluşturması bekleniyor. Amerikalı teknoloji devi henüz resmi bir tarih açıklamamış olsa da şu ana kadar gelen bilgiler bu VR/AR başlığının 2023’ün ilk yarısında tanıtılacağına işaret ediyor.

Apple VR gözlüğü

Biz Apple’ın ilk VR/AR başlığının çıkışı için resmi bir tarih açıklamasını beklerken, Amerikalı teknoloji devi sadece bu ilk başlığının değil, gelecekte çıkaracağı VR/AR başlıklarının da planlamalarını yapıyor.

Söz konusu Apple olduğunda en güvenilir analistlerden biri olan Ming-Chi Kuo, Amerikalı teknoloji devinin 2025 yılında iki yeni VR/AR başlığı daha piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor. Ming-Chi Kuo’ya göre bu başlıklardan biri şirketin bu alandaki amiral gemisi olacak ve piyasadaki en gelişmiş VR/AR özelliklerini kullanıcılarla buluşturacak. İkinci modelin ise daha düşük maliyetli ve daha mütevazı özelliklere sahip bir VR/AR başlığı olacağı düşünülüyor.

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri geliyor


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir