Ana SayfaAppleApple VR/AR gözlüğü için isim haklarını almaya başladı

Apple VR/AR gözlüğü için isim haklarını almaya başladı

Apple VR/AR gözlüğü için isim haklarını almaya başladı. Böylece önümüzdeki yılın başında çıkacak Apple VR/AR gözlüğü için düşünülen isim ortaya çıktı.

MetaVerse fikri momentum kazandığı günden beri VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) cihazlarına olan ilgi artmış durumda. Çünkü MetaVerse’ün hayata geçirilmesi ile birlikte bu cihazların akıllı telefonların yerini alarak teknoloji dünyasının yeni itici gücü haline gelmesi bekleniyor. Bu yüzden teknoloji devleri bu alanda üstünlük sağlamak için önemli yatırımlar yapıyor.

VR gözlüklerine yatırım yapan bu şirketlerden biri de Amerikalı teknoloji devi Apple. Apple’ın VR/AR başlığı üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyor. Hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik özelliklerine sahip olacağını söylenen bu gözlüğün önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde çıkacağı büyük ölçüde kesinleşmiş durumda. Henüz Apple bu konuda resmi bir açıklama yapmamış olsa da tüm oklar ocak-şubat aylarına işaret ediyor.

Apple VR gözlüğü

Apple cephesinden gelen son haberler de Apple VR/AR gözlüğünün çıkışının yaklaştığını gösteriyor. Çünkü Apple, VR/AR gözlüğü için isim haklarını almaya başladı. Hatırlarsanız bir süre önce Apple, RealityOS adlı bir VR işletim sistemi için isim haklarını almıştı. Bu da VR/AR gözlüğünün Reality ismiyle çıkabileceğini düşündürmüştü. Bugün gelen haberler bu düşüncüleri doğrular nitelikte. Çünkü Apple, VR/AR gözlüğü için Reality One, Reality Pro ve Reality Processor isimlerinin telif haklarını aldı.

Apple’ın stratejileri konusunda güvenilir analistlerden biri olan Ming-Chi Kuo’ya göre Apple bu VR/AR başlığı Apple’ın bugüne kadar geliştirdiği en komplike cihaz olacak. Kuo’ya göre Meta gibi bu alanda iddialı olmayı amaçlayan şirketler, bu alanda başarılı olmak için Apple’ın VR/AR gözlüğünü taklit etmek zorunda kalacak.

Jeff Bezos’un uzay istasyonu projesi onayı aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting