Honda City fiyatlarına Ocak zammı!

Honda City 2020

Egea ve Taliant’a rakip olarak üretilen Honda City, son dönemde aldığı zamlarla tepki çekti. Peki City fiyatları son zamların ardından nasıl şekillendi? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Honda City fiyatlarına Ocak zammı! Honda City fiyatıyla Egea’ya meydan okuyor. Malum hem ucuz, hem de büyük bagaj alanına sahip bir sedan otomobil arıyorsanız seçenek yelpazeniz hayli kısıtlı. Bu segmentte hali hazırda göze çarpan iki model ise Taliant ve Egea. Egea’yı zaten yıllardır biliyoruz. Kendisi günümüzün modern Şahin’i ya da Doğan’ı olacak kalibrede bir araç. Taliant ise anca günümüzün Toros’u olabilir.

Şimdiye kadar yayınlanan Taliant incelemelerinde genel olarak otomobilin fazlasıyla özensiz tasarlandığına değinilmişti. 2021 yılında dahi arka camların manuel sistemle geliyor olması büyük eleştiri toplamıştı.

2020 honda city

Honda City fiyatlarına Ocak zammı!

Şimdi ise bu iki modele alternatif yeni bir model daha var. Honda City. Honda’nın B segmentine hitap eden sedan modeli hem fiyatı, hem de tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hali hazırda 1.5 litrelik benzinli motoru ve otomatik şanzımanı ile gelen araç 219 bin TL’lik etikete sahip. Eğer araç içerisindeki donanımları bir tık daha arttırmak isterseniz o zaman da 10 bin TL fazladan ödeyerek Executive versiyonunu satın alabilirsiniz.

Elbette City’nin rakipleri Taliant ve Egea’ya oranla bir tık daha pahalı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Fakat City’nin baz donanım olarak otomatik vitesle geliyor olması da göz ardı edilemez.

1.5L VTEC Benzinli Motor Elegance
Eylül ayı fiyatı: 219.000 TL

1.5L VTEC Benzinli Motor Elegance
Ekim ayı fiyatı: 225.600 TL

1.5L VTEC Benzin Otomatik Elegance
Güncel Liste Fiyatı: 385.275 TL

1.5L VTEC Benzinli Motor Executive
Eylül ayı fiyatı: 229.000 TL

1.5L VTEC Benzinli Motor Executive
Ekim ayı fiyatı: 235.900 TL

1.5L VTEC Benzinli Motor Executive
Güncel Liste Fiyatı: 399.275 TL


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir