Ana SayfaAppleApple VR gözlüğü, en iyi MacBook'tan bile güçlü olabilir

Apple VR gözlüğü, en iyi MacBook’tan bile güçlü olabilir

Apple VR gözlüğünün M2 yonga setinden güç alacağı söyleniyor. Bu da cihazın en iyi MacBook’tan bile daha güçlü olabileceğini gösteriyor.

MetaVerse fikri momentum kazandığı günden beri VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) cihazlarına olan ilgi artmış durumda. Çünkü MetaVerse’ün hayata geçirilmesi ile birlikte bu cihazların akıllı telefonların yerini alarak teknoloji dünyasının yeni itici gücü haline geleceği öngörülüyor. Bu yüzden teknoloji devleri bu alanda üstünlük sağlamak için önemli yatırımlar yapıyor.

VR gözlüklerine yatırım yapan bu şirketlerden biri de Amerikalı teknoloji devi Apple. Apple’ın VR/AR başlığı üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyor. Hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik özelliklerine sahip olacağını söylenen bu gözlüğün 2023’ün ocak ayında tanıtılması bekleniyor.

apple vr

Apple VR/AR gözlüğünün yavaş yavaş şekillenmeye başlamasıyla birlikte cihaz hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Son gelen haberler ise bu gözlüğün piyasadaki en iyi MacBook’lardan bazılarından bile daha güçlü olabileceğini gösteriyor. Çünkü Apple’ın VR gözlüğünde M2 yonga setinin en güncel versiyonunu kullanacağı söyleniyor. Bildiğiniz gibi bugün MacBook Air’lerde bile M1 yonga seti kullanılıyor.

Üstelik Apple VR gözlüğünde M2 yonga setine 16 GB RAM’in eşlik edeceği söyleniyor. Yani cihazın MacBook’lardan güçlü olacağı iddiasının altı epey dolu. Elbette bunlar şimdilik söylentiden ibaret. Ancak daha önce gelen sızıntılarda da benzer bilgiler yer alıyordu. Daha önce farklı bir kaynak tarafından paylaşılan bilgiler, cihazda iki farklı yonga seti olacağı, bunlardan birinin M1 ya da bir üst modeli olacağı, diğerinin ise güç tasarruf modunda kullanılacak daha düşük seviyeli bir yonga seti olacağı söyleniyordu. Gelen son bilgiler, bu önceki sızıntıyı doğrular nitelikte.

Xiaomi 12S, 4 Temmuz’da resmen tanıtılacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting