Home Apple Apple konsol tarafında Valve’i örnek alacak!

Apple konsol tarafında Valve’i örnek alacak!

0
Apple, bir hafta içinde ikinci para cezasına çarptırıldı

Apple’ın Valve gibi mobil bir konsol üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bahse konu konsolun Apple Arcade sayesinde geniş bir kütüphaneye sahip olacağı da sızdırılan bilgiler arasında.

Apple konsol tarafında Valve’i örnek alacak! Akıllı telefon sektöründeki önemli oyunculardan biri olan Apple pek çok farklı kategoride boy gösteriyor. Genele bakıldığı zaman Apple’ın dizüstü bilgisayarlardan, akıllı saatlere ve hatta akıllı hoparlörlere uzanan geniş bir ürün yelpazesinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Eğer söylentiler doğru çıkarsa Apple önümüzdeki süreçte bu ürün yelpazesine bir yenisini daha ekleyecek. Son sızıntılara göre Apple tekrardan yeni bir konsol üzerinde çalışıyor. Bu konsolun Valve tarafından geliştirilen Steam Deck’i andıracağı iddia edildi.

Apple konsol tarafında Valve’i örnek alacak!

Apple sektördeki iki dev ismin hibriti şeklinde bir konsol tasarlayacak. Cupertino merkezli şirketin tasarladığı konsolun, Steam Deck gibi mobil ve PlayStation 5 kadar güçlü olacağı iddia ediliyor.

Malum Steam Deck’in en çok eleştirilen özelliği güçsüz bir yapıda olması. Hatta sırf bu yüzden pek çok 3. parti yapımcı bu konsola mesafeli duruyor.

Bu durumu değerlendiren Apple, güçlü bir el konsoluyla Deck’in karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ayrıca bu güçlü konsolun Apple’ın gelecekteki AR / VR projesi için de önemli bir rol oynayacağı söyleniyor.

Covid-19 sürecinin Apple’ın konsol gelişim sürecine zarar verdiği de iddialar arasında. Yani konsolun hala tanıtılmamış olması, covid-19 sürecine bağlandığını söyleyebiliriz.

MIUI 13 tamamen performansı artırmaya dayalı olacak

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version