Ana SayfaGenelValve neden taşınabilir konsol yaptığını açıkladı!

Valve neden taşınabilir konsol yaptığını açıkladı!

Steam Deck isimli taşınabilir konsolu ile oyun konsolu sektörünü sallamaya gelen Valve, neden tv konsolu yerine mobil bir konsol geliştirdiğini açıkladı! İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Valve neden taşınabilir konsol yaptığını açıkladı! Oyun dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Valve, Nintendo Switch’e benzer bir oyun konsolu tasarlamıştı. Hala geliştirme aşamasında olan bu konsol genel anlamda hayli ilgi gördü.

Çünkü Valve tarafından tasarlanan bu konsol PC oyunlarını, el konsolunda oynama imkanı verecekti. Hali hazırda bu imkanı sunan tek bir isim bulunuyor. O da Nintendo Switch. Fakat Switch, günümüz şartlarına göre çok güçsüz kaldığı için çoğu oyunu desteklemiyor.

Valve tarafından geliştirilen konsol ise Switch’e oranla kat ve kat daha güçlü. Dolayısıyla PC oyunlarını rahatlıkla çalıştırabilecek seviyede. İşin güzel yanı ise bu konsol için ekstradan oyunlar satın almanıza gerek olmayacak. Hali hazırda Steam hesabınızda yer alan oyunları indirip bu konsolda deneyimleyebileceksiniz.

steam deck

Valve neden taşınabilir konsol yaptığını açıkladı!

Peki Valve neden böyle bir hamle yapma geri duydu. Valve patronu Gabe Newell oyunun geleceğinin mobil platformlara kaydığını söylüyor. Newell’a göre insanlar artık konsolları açıp tv başında oyun oynamak istemiyorlar.

Boş buldukları her vakitte, ceplerindeki konsolu çıkarıp oyunlarına kaldıkları yerden devam etmek istiyorlar.

Bakalım Valve’in yeni el konsolu satış rakamları bazında beklentileri ne derece karşılayacak. Bunu zamanla göreceğiz.

Kafein alımını azaltmak isteyenlere tavsiyeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting