Ana SayfaAppleLenovo Apple'ı fena tokaladı!

Lenovo Apple’ı fena tokaladı!

Yayınlanan son raporlara göre Lenovo, PC sektöründeki gücünü arttırarak Apple ile arasındaki farkı arşa çıkardı. Dell ve HP de Apple ile arasındaki farkı arttırdı! İşte detaylar.

Lenovo Apple’ı fena tokaladı! PC pazarındaki büyüme trendi devam ediyor. Özellikle de dizüstü bilgisayarlara olan ilgi büyük oranda artmış durumda. Pandemi ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasıyla birlikte laptoplara olan ilgi de artmış oldu.

2020 yılında PC sektöründe uzun soluklu bir büyüme trendi başlamıştı. Bu trend 2021’in 3. çeyreğinde de devam etti.

Canalys tarafından paylaşılan verilere göre PC pazarında bir önceki çeyreğe göre yüzde 5 oranında büyüme gerçekleşti. Bu büyümede aslan payı yine Lenovo’nun oldu.

Lenovo Apple'ı fena tokaladı

Lenovo Apple’ı fena tokaladı!

Lenovo 2021’in 3. çeyreğinde 19.8 milyon sevkiyat gerçekleştirerek pazar payını yüzde 23.5’e yükseltti. Lenovo’yu yüzde 23.3 ile HP takip etti. HP aynı çeyrekte 17.6 milyon sevkiyat gerçekleştirmiş.

Bu süreçte en fazla büyüyen isim ise Dell oldu. Dell pazar payını yüzde 18.1’e yükseltti. PC sektörünün önemli ismi bu zaman diliminde 15.2 milyonluk sevkiyat gerçekleştirmeyi başardı.

Teknoloji sektöründeki önemli isimlerden biri olan Apple ise pazar payını yüzde 9.3’e yükseltti. Cupertino merkezli şirket geçtiğimiz çeyrekte 7.8 milyonluk sevkiyat gerçekleştirdi. Apple’ın özellikle ARM tabanlı işlemcilere sahip MacBook modelleriyle önemli bir çıkış yakalamıştı.

İlk 5 içerisinde bulunan son isim ise Acer. PC sektöründeki köklü ismin geçtiğimiz çeyrekteki pazar payı yüzde 7.2’ydi. Acer bu süreçte 6.1 milyon sevkiyat gerçekleştirdi.

Samsung en büyük rakibi LG ile ortaklık kurmak istiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting