Ana SayfaGenelYeni MacBook Air 15 inç ekranla gelecek

Yeni MacBook Air 15 inç ekranla gelecek

Apple’ın MacBook Air M2’si, daha geniş bir dizüstü bilgisayar rönesansının başlangıcı olabilir. Bloomberg kaynakları, Apple’ın 2023 baharında 15 inçlik bir MacBook Air piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor.

Yeni MacBook Air 15 inç ekranla gelecek. Şirket, küçük dizüstü bilgisayarlara da dönebilir. Bildirildiğine göre, 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında piyasaya sürülebilecek yeni bir 12 inç dizüstü bilgisayar üzerinde çalışılıyor.

MacBook Air

Kaynaklar, Apple’ın güncellenmiş 14 ve 16 inç MacBook Pro’ları 2022’nin sonlarında M2 Pro ve M2 Max yongaları ile piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor. Ancak bu 2023’ün başlarına da kayabilir. Yeni Max yongası, M1 Max’in 10 işlem çekirdeği ve 32 grafik çekirdeğine karşı 12 adede kadar işlem çekirdeği ve 38 grafik çekirdeği sunacak.

MacBook Air 2020 donanım günlüğü

Yeni MacBook Air 15 inç ekranla gelecek

Teknoloji firmasının bu yıl 15 inçlik bir MacBook Air çıkarmayı düşündüğü bildirildi, ancak şirketin bu hafta tanıtılan 13 inçlik modele odaklandığı görüldüğünde iddialar bir anlamda boşa çıktı.

macbookair3

Yine de daha büyük bir Air şaşırtıcı olmaz. Apple, WWDC 2022‘de Air’in en çok satan dizüstü bilgisayarı olduğunu ve 15 inçlik bir sürümünün daha büyük bir ekran isteyen ancak daha pahalı MacBook Pro serisinin performansına ve özelliklerine ihtiyaç duymayan alıcılara hitap edebileceğini bir anlamda doğruladı. Dev bir ekrana sahip olmak için bir Pro modeli satın almanız gerekmediğini öne süren iPhone 14 söylentileri ışığında da bu mantıklı geliyor. Basitçe söylemek gerekirse, Apple, büyük ekranları en pahalı cihazlarıyla kısıtlamaya yönelik uzun süredir devam eden stratejisine son veriyor olabilir.

LinkedIn, canlı ses etkinliklerini genişletiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting