Ana SayfaGenelApple yeni Macbook modellerini test etmeye başladı

Apple yeni Macbook modellerini test etmeye başladı

Apple, M2 yonga setini kullanan dokuz yeni Macbook modelini test etmeye başladı. Yeni modellerin bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Apple’ın yeni yonga seti M2’den güç alacak yeni Apple cihazları kendini göstermeye devam ediyor. Son olarak gelen haberlerin odağında ise yeni MacBook modelleri yer alıyor. Bloomberg’den Mark Gurman’ın paylaştığı bilgilere göre Apple, M2 yonga setinin dört farklı versiyonunu kullanan dokuz yeni Mac modelini test ediyor. Test aşamasına geçilmiş olması, Apple’ın yeni Mac modellerini bu yıl piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

Test aşamasından sızan bilgilere göre test edilen bu yeni modeller arasında M2 yonga seti kullanan yeni bir MacBook Air modeli bulunuyor. M2 yonga setinde 8 CPU çekirdeği, 10 da GPU (grafik) çekirdeği yer alıyor ki bu da piyasaya son sürülen Air modelinden iki fazla GPU çekirdeği anlamına geliyor. Test aşamasındaki diğer Mac modelleri arasında biri M2 biri de M2 Pro yonga seti kullanan iki yeni MacBook Mini modeli, bir de Pro modeli bulunuyor.

apple wwdc 2022 1244 efeed9259149ddf05a9d

Ekim ayında 14 ve 16 inçlik iki yeni MacBook Pro çıkaran Apple, yine aynı boyutlarda iki yeni Pro modeli de hazırlıyor. Ancak bu yeni modelde M2 Max yonga seti bulunuyor. Bu da son çıkan modellerden daha yüksek bir performansa işaret ediyor. Çünkü son çıkan modellerde 10 CPU ve 32 GPU çekirdeği bulunuyordu. M2 Max yonga seti ise 12 CPU ve 38 GPU çekirdeğinden güç alıyor.

Bu yeni modellerin ne zaman çıkacağı bilinmiyor olsa da test aşamasına geçilmesi yakında bu cihazlara dair daha fazla bilginin ortaya çıkacağını gösteriyor.

HUAWEI P50 Pro : Devrimsel bir fotoğrafçılık harikası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting