Ana Sayfa Genel Yeni koronavirüsün hızlı yayılma nedeni bulundu: Bilim insanları açıkladı

Yeni koronavirüsün hızlı yayılma nedeni bulundu: Bilim insanları açıkladı

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, yeni koronavirüsün hızlı yayılma nedeni net bir şekilde ortaya çıkarıldı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Araştırmalar sonucunda, yeni koronavirüsün hızlı yayılma nedeni ile ilgili çok yeni gelişmeler ortaya çıkarıldı. İngiltere’de devam ettirilen bu araştırmalarda, herkes yeni virüs türünün çok hızlı bir şekilde yayılmasına bir türlü anlam veremiyordu. Fakat önümüzde çok büyük bir felaket vardı ve bunun açıklığa kavuşturulması gerekiyordu.

Birçok kişiden alınan kan örnekleri sonucunda, virüsteki viral yükün SARS-CoV-2 ile kıyaslanamayacak kadar fazla olduğu ortaya çıkarıldı. Bu durum virüsün çok daha bulaşıcı hale gelmesinin en önemli kanıtıydı. Bilim insanları daha başka bilgilere de ulaştı.

Yeni koronavirüsün araştırılmasına devam ediliyor

İngiltere’de ortaya çıkarılan ve tüm Dünya için büyük bir tehlike olarak görülen yeni SARS-CoV-2, beklentilerin üzerinde etki yarattı. Hatta yapılan testlerde daha başka sonuçların da olduğu görüldü.

yeni koronavirüsün hızlı yayılma

Koronavirüsün oldukça basit bir mantığı var diyebiliriz. Ne kadar çok hızlı bir şekilde geniş hücre gruplarıyla bağlantı kurarsa o kadar çabuk yayılabiliyor. Bunu yapması için hücrelerle çok hızlı bir şekilde bağlantı kurması şart. Ortaya çıkarılan kan değerlerinde tam olarak buradaki değişim tespit edildi.

Kan örneklerinin yaklaşık olarak %35 gibi bir bölümünde viral yük sayısı çok yüksek değerlerde çıktı. Yani tahmin edilenden daha da kötü bir senaryo diyebiliriz. Viral yükün böylesine yüksek olması bağlanma hızının da arttığını gösteriyor. Şu anda tüm dünya İngiltere’de ortaya çıkan virüsün yayılmaması için yoğun çaba harcıyor.

1 YORUM

  1. mutasyon geçiren bir virüs e aşı nasıl tam etki yapabilir yada nasıl aşı bulunabilir ortalama bir aşı bulunabilir ancak öyle %90 etkili falan dendiği bence palavra % 50 dahi olursa şanslı olacaktır insanlar bu aşıları kötüleme gibi görülmemeli ama mutasyon demek uyum demektir virüs uyum sağlıyor bulaştığı çevreye virüs sanki iki tipte hareket ediyor hem uyum sağlıyor hemde o uyumdan elde ettiğini taşıyor bilim adamları bunu engellemeli bu özelliklerden birisini engellemeyi başarsalar virüs zararsız hale gelir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting