Ana Sayfa Genel Yeni Koronavirüs tedavisi büyük umut yarattı!

Yeni Koronavirüs tedavisi büyük umut yarattı!

İngiltere’de deneme aşamaları devam eden yeni koronavirüs tedavisi, büyük umutlar yaratmayı başardı. Hadi gelin bu tedaviye ve yöntemine birlikte bakalım.

Her geçen gün ortaya farklı bir şekilde çıkan yeni koronavirüs tedavisi, bu sefer oldukça olumlu sonuçlar almayı başardı. İlaçların işe yaraması için bilim insanları uzun bir süre beklemedi. Salgın devam ederken dünya genelinde 90 milyon civarında insan bu hastalığı kaptı. Özellikle yaşlılar birer birer hayatını kaybetmeye devam ediyor.

Pandemi kaynaklı ortaya çıkan ölümlerin önüne bir türlü geçilemiyor. Bu durum yeni ilaçlar konusunda çalışmaları artırırken aynı zamanda endişeleri de beraberinde getiriyor.

Koronavirüs tedavilerinde yeni bir dönem başlıyor

Bu virüs ile mücadele etmek için Tocilizumab isimli bir ilaç test edildi. Yapılan testlerde kontrol grubu için kullanılan plasebo süresi kısa tutuldu. Böylece hızlı bir şekilde tedavi aşaması başladı. Normal şartlarda bu ilaç iltihap önleyici olarak kullanılıyordu.

yeni koronavirüs tedavisi

Tedaviler ile birlikte hayatta kalma şansı büyük oranda artırılmaya çalışıldı. Bunun için önemli bir tedavi yöntemi daha geliştirildi. Sarilumab isimli bu ilaç ile birlikte, koronavirüs tedavisinin çok daha kolay yapıldığı görüldü. İlaçlar özellikle durumu kritik olan hastalarda tercih ediliyor.

Buna göre kritik durumda olan hastaların ilaç tedavisi sonrasında kurtulma oranları yüzde 9 artış gösteriyor. Şu anki mevcut durum değerlendirildiğinde, bu gerçekten de iyi bir rakam. Peki siz yeni tedaviler hakkında neler düşünüyorsunuz? Aşılara ve bu yeni tedavilere güveniyor musunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting