Yeni Gears of War Oyunu Yenilikçi Olacak

Yeni Gears of War Oyunu Yenilikçi Olacak

Yeni Gears of War hakkında açıklamalarda bulunan Microsoft, yeni oyunun yenilikçi yapısıyla ön plana çıkacağına inanıyor.

Oyun dünyasının en popüler serilerinden olan ve Xbox oyun konsollarının bugün olduğu konuma gelmesinde önemli bir pay oynayan Gears of War serisinin yeni oyunu hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya başlıyor. Microsoft bu yılın başında yaptığı açıklamayla Gears of War serisinin haklarını, serinin yaratıcısı ve bugüne kadar çıkan oyunların geliştirici stüdyosu Epic Games’ten satın aldığını duyurmuştu. Gears of War cephesinde yaşanan bu köklü değişikliğin ne tür sonuçlar yaratacağı merak konusu olurken, Microsoft da yeni Gears of War oyununun yapım aşamasında olduğunu duyurmuştu.

Gears_of_War_DG

Microsoft bünyesinde yer alan Black Tusk Studios tarafından Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox One’a yönelik olarak geliştirilecek olan yeni Gears of War oyunu hakkındaki detaylar ise oyunseverlerle paylaşılmamıştı. Şimdiyse Microsoft Game Studios’un kreatif direktörü Ken Lobb, yapım aşamasındaki yeni oyun ve serinin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Black Tusk Studios’un iyi bir iş çıkaracağına güvendiğini belirten Lobb’a göre Gears of War cephesinde yaşanan bu köklü değişiklik beraberinde birçok yeniliği de getirecek. Stüdyonun seriye yeni bir hava katmak için birçok değişik fikir üzerinde çalıştığını ve Unreal Engine 4 ile çalıştığını belirten Lobb, stüdyonun değerlendirdiği yeni konseptlerin oldukça etkileyici olduğunu söyledi. Lobb’un açıklamasına göre yeni stüdyonun en büyük avantajlarından biri, kuruldukları günden beri Unreal Engine 4 üzerinde çalışıyor olmaları ve bu sayede yeni oyunda bu motoru mümkün olduğunca iyi kullanacak olmaları.

Watch Dogs’da Gizlilik Ön Planda