Yeni bir Star Trek dizisi geliyor

Star Trek

Paramount+, Star Trek dizilerine bir yenisini daha ekliyor. Starfleet Academy adını taşıyan yeni dizi, Paramount tarafından resmen duyuruldu.

Türkiye’de erişime açık olmadığı için ülkemizde adını pek duymuyor olsak da Paramount+ son dönemde ABD’de adından sıkça söz ettiren bir dijital platform haline gelmiş durumda. Yellowstone dizisinin yakaladığı başarı ve Paramount stüdyosunun geniş içerik kütüphanesi sayesinde büyük ilgi gören Paramount+’ın en önemli parçalarından biri de Star Trek dizileri. Son yıllarda çıkan Discovery, Picard, Strange New Worlds gibi Star Trek dizilerinin adresi olan Paramount+, bu dizilere çok yakında bir yenisini daha ekleyecek.

Paramount+, bugün yaptığı paylaşımla yeni bir Star Trek dizisinin yolda olduğunu duyurdu: Starfleet Academy adını taşıyan bu yeni dizi, Paramount+’tan resmi onayı aldı. Dizinin ilk sezonunun prodüksiyonuna önümüzdeki yıl başlanacak.

Starfleet Academy hakkında bilinenler kısıtlı olsa da dizinin genel konusu biliniyor. Zaten dizinin ismi de konusunu açık ediyor. Çünkü bildiğiniz gibi Starfleet Academy, bu bilim-kurgu evreninde, Federasyon gemilerinde görev alan mürettebatın eğitildiği akademinin adı. Buradan da anlaşıldığı üzere dizi, gelecekte Starfleet gemilerinde görev alacak olan kişilerin akademideki maceralarına odaklanacak.

Diziyi Alex Kurtzman ile Noga Landau (Tom Swift, Nancy Drew, The Magicians) hazırlıyor. Bildiğiniz gibi Kurtzman, Paramount+’ın tüm Star Trek evreninin başındaki isim. Starfleet Academy konusu itibarıyla merak uyandırıyor olsa da Kurtzman döneminde ortaya koyulan işlerden hiç de memnun olmayan hayran kitlesi Kurtzman’ın bu projeye de dahil olması sebebiyle diziye temkinli yaklaşıyor.

Star Trek: Starfleet Academy

GPT-5’i insandan ayırt etmek mümkün olmayabilir