Ana SayfaGenelYeni Star Trek filmini kim yazacak?

Yeni Star Trek filmini kim yazacak?

Star Trek evreni, tutarlı ve detaylı işlenmiş bilim kurgu öğeleriye, bilim kurgu severler için çok değerlidir. Dolayısıyla, Star Trek filmlerini kimin ve hangi yetkinlikle kaleme aldığı önemlidir. Peki beyaz perdede karşımıza çıkacak yeni Star Trek filminin senaryosunu kim yazacak?

CBS tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Star Trek filmini Noah Hawley yazacak ve yönetecek. Noah Hawley FX TV’deki Fargo ve Legion dizilerinin senaristi ve yönetmeni olarak biliniyor.

Yeni Star Trek filmleri çifter çifter geliyor

Yeni film ise Star Trek’in dört filmlik serisinin sonuncusu olacak. Henüz fimin yayın tarihi veya öyküye dair detaylar bilinmiyor. Fakat Noah Hawley’in bugüne kadar alıştığımız Star Trek’lerden daha farklı bir kurgu oluşturacağı tahmin ediliyor.

Ancak yeni filmde, Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana ve Karl Urban’ın oynayacağı biliniyor. Öte yandan, Disney’in elindeki Star Wars’a karşı öne çıkmaya çalışan Star Trek, aynı zamanda başka bir “öykü serisini” de sinema filmi olarak hazırlamaya devam ediyor.

O seriyi ise sürpriz bir isim olarak Quentin Tarantino yönetiyor. Tarantino’nun Star Trek öyküsü de büyük merak topluyor ancak henüz hakkında detaylı bilgi bulunmuyor.

Google Stadia çıkışında resmen çuvalladı!

Fakat öyle görünüyor ki, Disney+, Apple TV, Netflix arasındaki rekabetle şaha kalkan TV/sinema dünyasında Star Trek öykülerini artık daha sık izleyeceğiz.

Star Trek’in bir diğer öyküsünü ise Netflix, Discovery ismiyle dizi film şeklinde filme alıp yayınlanıyor. Star Trek Discovery büyük beğeni toplayarak, üçüncü sezonuna ulaşmış durumda.

yeni star trek

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting