Star Trek Discovery 3. sezon 15 Ekim’de başlıyor

star trek discovery

ABD’de CNBC üzerinde, ABD dışında ise Netflix üzerinde yayınlanan Star Trek’in son dizisi, Covid-19 nedeniyle geciken yeni sezonunu yayına alma tarihini belirledi.

Star Trek Discovery 3. sezon, yapımcının açıklamasına göre, 15 Ekim’de yayına girecek. ABD’de CBS All Access üzerinden yayınlanacak popüler diziye ABD dışında ise, önceki sezonlarda olduğu gibi, Netflix üzerinden ulaşmak mümkün olacak.

Star Trek Discovery zaman yolculuğuna başlıyor

Star Trek: Discovery, serinin son dizisi olarak iki sezonda büyük beğeni kazanmıştı. Commander Michael Burnham’ın öyküsü üzerinden Star Trek evrenindeki önemli olaylara açıklama getiren ve yeni öyküler açan dizi, Star Trek’in en beğenilen öyküsü olmuştu.

Dizide 2. sezonda, Star Trek filmlerinde, Kaptan Kirk’ten önce Atılgan’ın kaptanı olarak yer alan, ancak seyirci beğenmediği için öyküden çıkarılan Christopher Pike’ın öyküsü de anlatılmıştı.

2. Sezonda çok popüler olan Kaptan Pike için Star Trek’te bir spinoff dizisnin hazırlanması da böylece gündeme gelmişti. Kaptan Pike, Orijinal Star Trek filmlerinde, Kirk’ten önce Atılgan’ın ilk kaptanı olarak yer almış ancak seyirciden olumlu tepki almayınca “eriyerek” öyküden çıkarılmıştı.

3. sezon çekimlerine, pandemi nedeniyle Mart ayında ara verilmiş. Bu yüzden geciken dizinin çekim süreci ise artık tamamlandı ve diziyi Ekim ayında izlemek mümkün olacak.

star trek discovery

3. sezonda zamanda atlama yapmayı başaran Discovery tayfasının, belirsiz bir geleceğe giderek zamanda yolculuk üzerine bir macera yaşayacağının altı çiziliyor.

TikTok yüzünden kör oldu

Öte yandan CBS, Star Trek üzerinde bir de çizgi dizi hazırlıyor. Alt Güverteler ismini taşıyacak olan çizgi dizide, Star Trek gemilerindeki teknisyenlerin, mühendislerin öyküsüne odaklanılacağı vurgulanıyor.