Star Trek Strange New Worlds geliyor

Star Trek strange new worlds

Star Trek evreninin son dizisi Star Trek: Discovery çok beğenilmişti. Dizinin ikinci sezonunda büyük ilgi toplayan Captain Pike için yeni bir dizi ortaya çıktı.

Star Trek Strange New Worlds dizisinin çekimlerine başladığını duyuran CBS, böylece 50 yıl sonra, Star Trek dizisinin önemli karakterlerinden Captain Pike’ın öyküsüne odaklanmış olacak.

Star Trek Strange New Worlds ile Captain Pike’e iadei itibar

Star Trek filmlerinin bilinen karakterleri, Captain Kirk, Spock, Number One ve uzay gemisi Atılgan’ın öyküsünde, pek odaklanılmamış bir karakter daha var: Captain Pike. Pike’a Discovery’nin ikinci sezonunda büyük bir rol verilmişti.

Captain Pike, Uzay gemisi Atılgan’ın (Enterprise), Kirk’ten önceki ilk kaptanı olarak biliniyor. Ancak bir savaş sırasında hasar alan Atılgan’da yüzü yanıyor ve ağır yaralanarak görevden ayrılınca, Atılgan’a Captain Kirk komuta ediyor.

Star Trek strange new worlds

Aslında Star Trek film ve dizileri ilk çekildiği dönemde Captain Pike rolünü oynayan oyuncunun çok beğenilmemesi üzere stüdyo karakteri değiştirmek kararı almıştı. Bunun üzerine yazılan senaryo ile Pike da öyküden çıkarıldı.

Pike şimdi Discovery dizisi ile geri döndü ve Pike için yazılan öykü çok beğenildi. Karakteri canlandıran Anson Mount da çok başarılı bulundu ve Captain Pike karakteri için bir spinoff kararı alındı.

Epic ve Steam arasında komisyon savaşları mı başlıyor?

Yeni dizide, uzay gemisi Atılgan’ın Captain Kirk’ten önceki döneminde, Vulcan ırkı ile ilk karşılaşma ve uzay yolculuğunun yeni keşfedildiği dönemi seyredeceğiz. Kahramanlarımız insanoğlunun ilk kez göreceği güneş sistemlerini ziyaret edecek. Buralarda yeni medeniyetlerle karşılaşacak ve maceralar yaşayacak.

Yeni dizinin yayın tarihi belli değil ancak öykünü “bilimsel keşiflere dayalı” orijinal Star Trek  öyküsüne en yakın öykü olacağı düşünülüyor.