Yeni bir Divinity oyunu “kesin” çıkacak

Divinity Original Sin 2

Tüm zamanların en iyi RPG serileri arasında yer alan Divinity serisinden yeni bir oyun daha çıkacağı doğrudan stüdyo tarafından açıklandı.

RPG oyunları denince akla gelen ilk stüdyolardan biri olan Larian Studios’ta şu anda tüm gözler Baldur’s Gate 3’e çevrilmiş durumda. Erken erişim sürümü bir süredir oynanabilir olan yeni Baldur’s Gate oyununun full versiyonu önümüzdeki hafta oyunseverlerle buluşacak. Şu ana kadar gelen yorumlara bakılırsa son yılların en iyi RPG oyunlarından biri olacak gibi görünen Baldur’s Gate 3’in çıkışının ardından ise Larian dikkatini diğer RPG serisine, yani Divinity serisine çevirecek gibi görünüyor.

Baldur’s Gate 3’ün çıkışı öncesi basın mensupları ile bir araya gelen Larian Studios Başkanı Swen Wicke, yeni Baldur’s Gate oyununu nihayet oyunseverlerle buluşturduktan sonra yeni bir Divinity oyunu üzerinde çalışmaya başlayacaklarını açıkladı. Sevilen seriden yeni bir oyun çıkacağı konusunda kendisinden gayet emin konuşan Wicke, kesinlikle yeni bir Divinity oyunu göreceğimizi söyledi.

divinity original sin 2

Tüm zamanların en sevilen RPG serileri arasında yer alan Divinity, 2017 yılında çıkan son oyunu Original Sin 2 ile belki de zirvesini yaşamıştı. Pek çok oyun eleştirmeni tarafından tüm zamanların en iyi RPG oyunları arasında gösterilen Original Sin 2, pek çok ödüle de layık görülerek bu başarısını taçlandırmıştı. Öte yandan oyun satış rakamlarıyla da başarılı bir tablo çizdi ve Larian Studios’un yüzünü güldürdü. Bu yüzden Larian’ın bu seriye geri dönmek istemesi hiç de şaşırtıcı değil.

Ancak yeni bir Divinity görmek için en az birkaç sene beklememiz gerekecek. Çünkü Swen Wicke, Baldur’s Gate 3’ün çıkışının ardından biraz soluklanmak için bir süre çalışmalara ara vereceklerini söylüyor. Original Sin 2 sonrası hiç zaman kaybetmeden Baldur’s Gate 3’e geçen stüdyo son 7-8 yıldır aralıksız mesai yaptığı için bu arayı pekala hak ettikleri söylenebilir.

Katlanabilir telefon satışları artmaya devam ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir