Katlanabilir telefon satışları artmaya devam ediyor

katlanabilir telefonlar

Counterpoint Research tarafından paylaşılan veriler, katlanabilir telefon satışlarının hızla arttığını, önümüzdeki yıllarda daha da artacağını gösteriyor.

Birkaç yıl öncesine kadar sadece bir iki temsilcisi olan katlanabilir telefonlar bugün artık akıllı telefon pazarının önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Başta Samsung olmak üzere pek çok önemli telefon üreticisi her yıl yeni katlanabilir telefonlar geliştiriyor ve kullanıcılarla buluşturuyor. Amerikalı teknoloji devi Apple’ın da kendi katlanabilir telefonu üzerinde çalışmakta olduğu bir süredir konuşuluyor. Yani anlayacağınız katlanabilir ekrana sahip telefonlar yakın gelecekte de telefon pazarının önemli bir parçası olmaya devam edecek. Üstelik paylaşılan son verilere bakılırsa katlanabilir modellerin akıllı telefon pazarındaki payı önümüzdeki yıllarda da hızla büyümeye devam edecek.

Pazar araştırma şirketi Counterpoint Research tarafından paylaşılan veriler, katlanabilir ekrana sahip telefonların ne kadar hızla yayıldığını gözler önüne seriyor. Kısa süre önce piyasaya sürülen Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in de katkısıyla bu yıl sonuna kadar toplam 18.6 milyon katlanabilir telefon satılacağını öngören Counterpoint Research, bu rakamın 2024’te ise iki katına çıkacağına inanıyor. Counterpoint Research’ün verileri, önümüzdeki yıl bu telefonların satışının 35.7 milyona ulaşacağını gösteriyor.

katlanabilir telefonlar

Zamanı birkaç yıl ileriye sardığımızda ise katlanabilir telefonlar için çok daha parlak bir tablo ortaya çıkıyor. Çünkü Counterpoint Research’ün öngörülerine göre 2025’e geldiğimizde bu telefonların satış rakamı 55 milyona kadar çıkmış olacak. Katlanabilir ekrana sahip telefonların 2026’da 79 milyon, 2027’de ise 101.5 milyon satacağı öngörülüyor. Counterpoint Research tarafından paylaşılan bu veriler, Samsung ve Xiaomi gibi pek çok akıllı telefon üreticisinin neden bu alana önemli yatırımlar yaptığını da gözler önüne seriyor.

Samsung’un geliri de kârı da hızla düşüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir