Yeni AirPods Pro yarın duyurulabilir!

apple airpods pro satislari yukseliste apple yogun calisiyor 1.jpg

Şirketin orta seviye kulaklıkları 2019’dan beri bir güncelleme almadı. Güncellenmiş iPhone ve Watch modelleri, Apple’ın yakında gerçekleşecek “Far Out” etkinliğinde tanıtılacak tek yeni cihazlar olmayacak.

Yeni AirPods Pro yarın duyurulabilir! Bloomberg’den Apple uzmanı yazar Mark Gurman’a göre, şirket ayrıca bir dizi ikinci nesil AirPods Pro kulaklık tanıtımına da  hazırlıyor.

Ücretsiz AirPods

Gurman, en son çıkan Power On bülteninde “Yeni AirPods Pro, ilk olarak Ekim 2019’da satışa sunulan bir modelin güncellenmiş hali olacak” diye yazıyor. “Geçen yıl yeni AirPods Pro’nun 2022’de geleceğini söylemiştim ve şimdi bana Çarşamba gününün yeni kulaklıklar için büyük açılış olacağı söylendi.”

AirPods Pro değişim programı

Yeni AirPods Pro yarın duyurulabilir!

AirPods Pro 2 ile ilgili söylentiler birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyordu. Gurman, 2020’de Apple’ın, şirketin kulaklıklarıyla çok yakından ilişkili olan gövdeleri ortadan kaldıran daha kompakt bir tasarıma sahip bir prototipi test ettiğini yazmıştı. Bir noktada, Apple’ın fitness ile ilgili daha fazla özellik eklemeyi düşündüğü de bildirildi.

AirPods Pro Lite

Daha yakın zamanlarda, fikir birliği, yeni AirPods Pro’nun önemli ölçüde farklı bir tasarıma sahip olmayacağı yönündeydi. Bunun yerine, gelişmiş ses kalitesi ve pil ömrü için şirketin yeni nesil H1 işlemcisini içerecekler. Kulaklıkların ayrıca şirketin kayıpsız ses formatını desteklemesi ve daha sağlam Find My özelliklerine sahip yeniden tasarlanmış bir şarj kutusuyla gelmesi bekleniyor.

Jeff Koons  BMW M850i ile İstanbul’a geliyor