AirPods Pro 2 meraklılarına üzücü haber: Beklenen özelliğe sahip değil

AirPods Pro değişim programı

Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleşen lansmanda tanıtılan yeni AirPods Pro modeli, maalesef kullanıcıların en çok beklediği özelliğe sahip değil.

AirPods Pro 2 meraklılarına üzücü haber: Beklenen özelliğe sahip değil. Kablosuz kulaklık dünyası da tıpkı diğer pek çok akıllı teknolojinin olduğu gibi Apple’ın kontrolünde. Dünyanın en çok satılan kablosuz kulaklık modellerine baktığımız zaman, listenin ilk sıralarında AirPods markasını görmek bu gerçeği idrak etmemiz için fazlasıyla yeterli oluyor. Bu durumun farkında olan Apple, her yeni modelinde çıtayı bir adım daha yukarı taşıma gayretinde olsa da, bazen verilen sözler tutulmayabiliyor. Tıpkı AirPods Pro 2’de göremediğimiz kayıpsız Bluetooth ses performansı detayında olduğu gibi.

AirPods Pro değişim programı

Aslında ortada Apple’ın yeni AirPods Pro için verdiği böyle bir söz bulunmuyor. Yani Amerikalı teknoloji devi hiçbir zaman çıkıp da, “AirPods Pro 2’de Bluetooth destekli ses aktarımlarında 0 kayıp yaşanacak” diye bir iddiası olmadı. Ancak şirket tarafından duyurulan H2 çipi teknolojisi, neredeyse bütün teknoloji meraklılarında bu algıyı bıraktı ve Apple’da bunun aksini iddia etmedi.

apple airpods pro satislari yukseliste apple yogun calisiyor 1.jpg

AirPods Pro 2 meraklılarına üzücü haber: Beklenen özelliğe sahip değil

Ancak 7 Eylül’de gerçekleşen lansmanda Apple’ın bu özellikten hiç bahsetmemiş olması, AirPods Pro 2’de böyle bir yeniliğin bulunmadığı şeklinde yorumlandı. Gerçekten de ilk modeli 2019 yılında çıkan ve aradan geçen neredeyse 3 yılın sonunda ikinci modeliyle karşımıza çıkan AirPods Pro 2 böylesi önemli bir özelliğe sahip olsaydı, Apple bu marifetini ballandıra ballandıra anlatırdı.

Apple AirPods Pro 2 bu yıl gelmeyecek! İşte detaylar

Ancak şirket, yeni kablosuz kulaklık modelinin gerçekten de çok iyi işler başardığı diğer özelliklerine yoğunlaşırken bu konudan hiç bahsetmemesi, gerçeğin de tam olarak bu olduğunu gösteriyor. Ne diyelim, belki bir sonraki modelde çok beklenilen bu özelliği görebiliriz.

Vivo Y75s 5G özellikleri kesinleşti!