Yeni nesil AirPods Pro 2 kulaklık ilginç özelliklerle geliyor

Netflix, AirPods Pro ve AirPods Max ses desteği test ediyor

Yeni nesil AirPods Pro 2 ile ilgili son derece ilginç bazı özellikler aktarıldı. Eğer bu özellikler kullanılırsa ortaya son derece eğlenceli bir cihaz çıkacak. Hadi gelin bu yeni kulaklık modelleri ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

Birçok kişinin merakla beklediği yeni nesil AirPods Pro 2 modelleri Apple markasının son teknoloji ürünleri arasında yer alacak. Apple yeni cihazlarında birçok farklı özellik kullanmaya çalışıyor. Böylece kaliteyi biraz daha artırma gayreti olduğunu görüyoruz.

Yeni Apple kablosuz kulaklık modeline baktığımızda karşımıza ALAC teknolojisi çıkıyor. Kayıpsız ses sıkıştırma teknolojisi olarak adlandırılan bu yeni sistem kablosuz kulaklıklarda önemli ölçüde avantaj sağlıyor. Ses dosyaları çok daha Yüksek kalitede dinlenebiliyor.

Yeni nesil AirPods Pro 2

Kablosuz kulaklık modellerinde en büyük problem ses sıkıştırması ile ilgili. Cihaza mevcut ses dosyasını aktarmaya çalıştığınızda büyük oranda kayıplar yaşanabiliyor. Bu durum aynı zamanda ses kalitesinin düşmesine yol açıyor. Apple bunu kendi kablosuz kulaklık modellerinde gidermiş gibi görünüyor.

Yeni nesil AirPods Pro 2

Yeni cihaza baktığımızda ALAC teknolojisinin burada tercih edileceği görülüyor. Ancak Apple Music gibi platformlardan iPhone, iPad, Mac ve Apple TV üzerinden kullanılabilen bu teknoloji kablosuz kulaklık için sorun çıkarabilir. ALAC henüz yeni bir sistem olduğu için kolay bir şekilde kullanılamıyor.

Apple fabrikasında toplu gıda zehirlenmesi!

Yeni nesil AirPods Pro 2 sadece yüksek ses sıkıştırma özelliklerine sahip olmayacak. Aynı zamanda şarj kutusunun ses çıkaracak olması ile birlikte kolayca bulunabilecek. Find My uygulaması kullananlar kulaklıklardan çıkan ses ile nerede olduğunu görebilecek. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.