Xiaomi global kapsamlı işten çıkarmalara başladı

Şu sıralar işten çıkarmalarla gündemde olan Twitter’ın ardından Xiaomi de çalışanlarının önemli bir kısmını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Xiaomi global kapsamlı işten çıkarmalara başladı. Akıllıtelefon sektöründe elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiren Xiaomi, yılın son çeyreğinde adeta bozguna uğradı. Gelirleri önemli oranda azalan şirketin mobil cihaz satışlarında da gözle görülür bir düşüş yaşandı. Tüm bu gelişmelerle beraber ekonomik anlamda daralma kararı alan şirket, çalışanlarının önemli bir kısmını işten çıkarma kararı aldı.

xiaomi 13 pro 2

Xiaomi global kapsamlı işten çıkarmalara başladı

Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden birisi konumunda olan Xiaomi, şok bir karar aldı. Mobil cihaz sektöründe son dönemde hayal kırıklığı yaratan bir satış performansı çizen şirket, faturayı çalışanlarına kesti.

Xiaomi

Alınan bilgilere göre Çin merkezli teknoloji devi, çalışanlarının yüzde 10’luk kısmını kapsayan bir işten çıkarma operasyonu başlatacak. Bunun hangi departmanlarda ne düzeyde olacağı henüz bilinmese de şirketin ekonomik açıdan küçülmek istediği bir gerçek.

Xiaomi gelirlerinde düşüş yaşandığını bildirdi

Xiaomi bildiğiniz gibi yalnızca akıllı telefon ve giyilebilir teknoloji değil, akıllı ev aletlerinden akla gelebilecek neredeyse her türlü alanda faaliyet gösteriyor. Bazı yorumlar, Xiaomi’nin faaliyet alanlarını daraltıp bu konuda da tasarruf sağlayabileceğini aktarıyor. Şirketin nasıl kararlar alacağını zaman içerisinde göreceğiz ancak işten çıkarma furyasının Twitter’dan sonra Xiaomi’yi de sarması ekonomi dünyasını da şaşırtmışa benziyor.

Avatar 2 Japon teknolojilerini bile geçti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir