Microsoft İşten Çıkarmalara Yarın Devam Edecek

Microsoft İşten Çıkarmalara Yarın Devam Edecek

Temmuz ayında yaptığı açıklamayla 18.000 çalışanını işten çıkaracağını duyuran Microsoft’un bu süreçteki ikinci aşamaya yarın geçmesi bekleniyor.

Bu yılın başında göreve başlayan yeni CEO’su Satya Nadella‘nın önderliğinde değişim sürecini sürdüren Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bu değişim sürecinin bir parçası olarak Nokia‘nın telefon bölümünü dev bir anlaşma sonrası bünyesine katmıştı. Firmanın mobil ve bulut servislerine öncelik veren yeni stratejisi gereği bünyesine kattığı bu bölüm firmanın geleceği için önemli bir yatırım olsa da, anlaşma kapsamında Microsoft bünyesine katılan çalışanlar önemli bir sorunu da beraberinde getirdi.

Yeni Hyundai KONA

Microsoft_DG

Nadella önderliğinde büyümeye devam eden Microsoft, Nokia anlaşmasıyla birlikte gelen çalışanların da kendi bünyesine katılmasıyla ihtiyaç duyduğundan fazla çalışana sahip oldu. Bu sorunu gidermek için radikal bir karar alan firma, Temmuz ayında yapıtığı açıklamayla 18.000 işçinin görevine son verileceğini duyurdu. Aralarında Nokia çalışanlarının da bulunduğu bu işçilerin bir kısmı açıklamanın hemen ardından çıkartılırken, geri kalan kısmının yıl sonuna kadar çıkarılacağı açıklanmıştı.

Microsoft‘un ciddi şekilde eleştirilmesine neden olan bu işten çıkarma sürecini devam ederken, birçok işçinin çıkarılacağı ikinci aşamanın yarın başlayacağı duyuruldu. İlk aşamada 13.000 kişiyi işten çıkaran teknoloji devinini yarın da 5.000 kişinin işine son vermesi bekleniyor.

Galaxy Grand Prime’dan İlk Görüntüler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir