Microsoft İşçi Çıkarmalarına Devam Ediyor

Microsoft 575

Geçtiğimiz aylarda aldığı sürpriz kararla 18.000 çalışanının işine son vereceğini duyuran Microsoft, bu plan kapsamında 3.000 çalışanını daha işten çıkardı.

Yeni CEO’su Satya Nadella önderliğinde köklü bir değişim sürecine giren Ameriaklı teknoloji devi Microsoft, Nokia’nın telefon bölümünü satın arlarak donanm alanında önemli bir adım atmıştı. Ancak Nokia anlaşmasının tamamlanmasının ardından önemli bir çalışan kadrosunun firmaya dahil olması, Microsoft’u ciddi bir iş gücü fazlalığıyla karşı karşıya getirdi. Karşılaşılan bu ciddi sorunu çözmek için radikal bir karar alan Satya Nadella, aralarında Nokia çalışanlarının da bulunduğu 18.000 çalışanın işine son verileceğini duyurmuştu.

Microsoft (9)

Birçok eleştiriyi beraberinde getiren bu karar aylar önce açıklanmış olsa da, 18.000’in işten çıkarılması henüz tamamlanmış değil. Planlanan bu işçi çıkarmalara geçtiğimiz aylarda başlayan Microsoft, çeşitli departmanlardan 3.000 işçinin daha işine son verdi. Daha önceki işten çıkarma dalgalarında olduğu gibi bu sefer de Microsoft’tan resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, firmaya yakınlığıyla bilinen Mary Jo Foley çıkarılacak işçilere bildirimlerin gönderildiğini söyledi. Öte yandan 2015 yılı başında bir işten çıkarma dalgasının daha gerçekleşeceği ve böylece bu sürecin tamamlanacağı belirtiliyor.

Dying Light PS3 ve Xbox 360′ı Es Geçecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir