Ana SayfaGenelValheim 2023'ün ilk yarısında Xbox'a geliyor

Valheim 2023’ün ilk yarısında Xbox’a geliyor

Popüler Viking hayatta kalma simülasyonu Valheim, oyunun Steam versiyonunda tam çapraz oyun desteğine sahip olarak Xbox ve PC Game Pass’e geliyor. İşte detaylar.

Valheim, ilk olarak 2022 sonbaharında PC Game Pass’e gelecek. Xbox Series X ve S’ye gelecek ve 2023’ün başlarında aynı gün Xbox Game Pass’e gelecek. Valheim, Steam Erken Erişim’deki ilk beş haftasında yaklaşık 6 milyon kopya satarak ve aktif oyuncu sayısı açısından Dota 2 gibi yerleşik oyunları geride bırakarak 2021’de rekor kırmıştı. Genel olarak 2021’de Steam’de en çok kazanan oyunlardan biri oldu. Iron Gate’deki orijinal geliştirme ekibi sadece beş kişiden oluşuyordu, ancak o zamandan beri birkaç kişiyi daha işe aldılar.

Iron Gate’in kurucu ortağı Henrik Tornqvist, Mart 2021’de Engadget’e verdiği demeçte, “Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Lansmanından bu yana oldukça hareketli hale geldi” ifadelerini kullandı.

Valheim 2023'ün ilk yarısında Xbox'a geliyor

Valheim, efsanevi İskandinav canavarlarını inşa etmek ve yenmek için geniş, işbirlikçi bir evren sunuyor. Oyunun Xbox Game Pass’teki lansmanı, Steam ekosisteminin dışındaki ilk çıkışını işaret ediyor. Halihazırda Steam’de bu kadar çok oyuncu varken, çapraz oyun desteği de çok önemli. Oyuncular açsından oldukça bereketli bir ay olduğunu söyleyebiliriz. Birbirinden farklı oyunlar farklı platformlara değişik sürümlerle gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Xbox da bünyesine bir çok yeni oyun kattı.

Tesla inceleme altına alındı: Çok fazla kaza haberi geliyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting