Ana SayfaGenelPersona serisi PlayStation 5 ve Steam'e geliyor!

Persona serisi PlayStation 5 ve Steam’e geliyor!

Microsoft, Pazar günü Atlus ile Persona serisini Xbox Game Pass’e getirmek için çalıştığını paylaştığında birçok batılı JRPG hayranını mutlu etti. İşte tüm detaylar.

İyi haber şu ki, genişleme Game Pass ile sınırlı değil. Pazartesi günü Atlus, Persona 3 Portable, Persona 4 Golden ve Persona 5 Royal’i PlayStation 5’e getireceğini söyledi. Şirketin Eurogamer ile paylaştığı bir basın açıklamasına göre, P3P ve P5R, Steam’de P4G’ye katılacak. Atlus, bu oyunların PS5 ve Steam sürümleri için bir yayın penceresi açıklamadı. P5R, 21 Ekim’de Xbox Game Pass’e gidiyor ve diğer iki oyun 2023’te takip edilecek.

Persona serisi PlayStation 5 ve Steam'e geliyor!

Genişletilmiş kullanılabilirlik, çok daha fazla insanın Persona serisini deneyimleme şansına sahip olacağı anlamına geliyor. Pazar günkü duyurudan önce, franchise’daki oyunların çoğunu oynamak için çaba harcamanız gerekiyordu. Örneğin, PSP’ye ilk olarak 2009’da çıkan 3 Portable’ı daha önce sadece PlayStation Vita’da oynamak mümkündü. Bu arada oyunun 4’üncü serisi Golden, 2020’de PC piyasaya sürülmeden önce yalnızca Vita’da mevcuttu. Bu nedenle, birçok kişi oyunun 5’inci versiyonunun genel başarısından sonra bu oyunlara göz atmaya yöneldi. Oyun severler için birbirinden güzel gelişmeler son dönemlerde gelmeye devam ediyor. Bir çok oyun PS ve bilgisayar versiyonu ile geliyor. Bu oyunlar kapsamında God of War’ın da yeni bir sürümü mevcut. Riot Games de oyunlarının Xbox Game Pass’e geleceğini duyurdu.

iPhone 14 serisi önemli ön kamera geliştirmeleriyle gelecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting