Ana Sayfa Genel Uzaktan eğitim bu yıl da devam edecek

Uzaktan eğitim bu yıl da devam edecek

Yüz yüze eğitim süreci önümüzdeki günlerde başlayacak. Fakat uzaktan eğitim modelini hızlı bir şekilde terk etmemiz çok da mümkün görünmüyor. İşte detaylar.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bu açıklamalarda yüz yüze eğitim sürecine geçiş ile ilgili ilk bilgiler verildi.

Yapılan açıklamada yüz yüze eğitime ilk olarak köy okullarında başlanacağı ve eğitimin yüzyüze şekilde 2 gün devam edeceği belirtilmişti. Ayrıca sınbav senesinde olan 8. ve 12. Sınıfların da yüz yüze eğitime başlayacağı vurgulanmıştı.

Elbette burada öğrenciler için herhangi bir zorunluluk söz konusu değil. Yani önümüzdeki süreçte dileyen öğrenciler okula gitmeyebilecekler.

Uzaktan eğitim bu yıl da devam edecek

Peki tam olarak tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konu hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Selçuk kısa vadede tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime geçmenin kolay olmadığını dile getirdi. Yani bu sene uzaktan eğitimin devam edeceğini rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Belki gerekli hazırlıklar yapılı ve aşılamalar işe yararsa 2021 – 2022 Eğitim Öğretim döneminde yüz yüze eğitim tam anlamıyla başlayabilir. Fakat mevcut şartlarda uzaktan eğitimin devam edeceğini söyleyebiliriz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Pek çok ülkede öğrenciler okula gitmeye devam ediyorlar. Yani okulların kapalı olduğu ülke sayısı hayli kısıtlı diyebiliriz.

Xiaomi Mi 11 satışa sunuldu! İşte konunun detayları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting