Twitter yatırımcısı Elon Musk’a dava açtı

Elon Musk Twitter davası 17 Ekim'de başlıyor

Twitter’ın yatırımcılarından Luigi Crispo, 44 milyar dolarlık anlaşmadan cayarak şirketi zarara uğratan Elon Musk’a dava açtı.

Bildiğiniz gibi şu sıralar Twitter oldukça sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bir yandan tüm teknoloji dünyasını vuran ekonomik durgunluğun etkilerini hisseden sosyal medya devi, bir yandan da suya düşen Elon Musk anlaşmasının etkileriyle sarsıldı. Başta 44 milyar dolarlık çılgın bir teklif sunarak şirketi almak için anlaşan Elon Musk, anlaşmayı uzun süre sürüncemede bıraktıktan sonra anlaşmadan vazgeçtiğini açıkladı. Tüm bu süreç Twitter’ın hisselerine büyük darbe indirdi.

Bu yüzden sosyal medya devi, Elon Musk’a dava açtı. İki taraf arasındaki bu davanın başlaması için artık gün sayarken, Musk’a karşı bir dava daha açıldı. Bu kez de Twitter’ın yatırımcıları arasında yer alan bir kişi Elon Musk’a dava açtı.

Elon Musk attığı bir tweet yüzünden problem yaşıyor

Luigi Crispo adlı bu yatırımcı, 44 milyar dolarlık anlaşmanın şartlarını yerine getirmesi için Elon Musk’a karşı toplu bir dava başlattı. Bu anlaşmadan vazgeçildiği için zarar gören diğer yatırımcıların da bu toplu davaya dahil olacağı umuluyor. Luigi Crispo tarafından açılan bu davada Musk, anlaşma şartlarını ihlal etmekle ve şirketin hissedarlarına karşı görevlerini yerine getirmemekle suçlanıyor.

Crispo’ya göre Musk’ın bu anlaşmadan caymak için öne sürdüğü sebepler elle tutulur şeyler değil. Hatırlayacağınız gibi Musk, şirketin sosyal medya platformundaki sahte ve bot hesaplarla ilgili dürüst davranmadığını, bu hesapların sayısının aslında açıklanandan çok daha yüksek olduğunu iddia ederek anlaşmadan caymıştı.

Star Wars dizisi Andor’dan yeni fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir